Pelikan Łowicz nie zawiódł swoich kibiców w wyjazdowym meczu 23. kolejki III ligi z Polonią Warszawa. W sobotę, 14 kwietnia 2018 roku, zespół trenera Marcina Płuski pokonał gospodarzy 4:2 (2:1).

Po raz drugi biało-zieloni wyszli zwycięsko z pojedynku z Czarnymi Koszulami. Choć tym razem grali na terenie gospodarzy osiągnęli wynik jeszcze wyższy niż w pierwszej rundzie u siebie. To pierwsza ligowa porażka Polonii, tym bardziej mogą być z siebie dumni łowiczanie.

Pierwsze kilkanaście minut należało do gospodarzy. Najpierw w zamieszaniu w polu karnym przytomnie zachował się golkiper Pelikana, Gabriel Łodej, który obronił strzał w wykonaniu Marcina Kluski. Pięć minut później groźnie zrobiło się po indywidualnej akcji jednego z pomocników Polonii. Po chwili rzut rożny wywołał kolejne małe zamieszanie pod bramką Pelikana, ale i tym razem szczęście nie opuściło biało-zielonych. W 23. minucie gry po ładnej akcji i asyście Roberta Kowalczyka bramkę zdobył Michał Wrzesiński strzałem, którego bramkarz Polonii nie miał szans obronić. Kolejny udany atak udało się przeprowadzić łowiczanom już w 30. minucie. Po dośrodkowaniu z boku boiska piłkę przejął Jakub Bistuła i umieścił ją w bramce Polonii tuż przy słupku. Bramkę kontaktową gospodarze zdobyli jeszcze na kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Skuteczny strzał z dystansu, który pokonał Łodeja oddał Kluska.

Po przerwie Polonia szybko odrobiła straty i już w 47. minucie zremisowała. Kolejne minuty należały w dalszym ciągu do gospodarzy, ale to łowiczanie ponownie wykorzystali swoją szansę na podwyższenie wyniku. Po zagraniu ręką jednego z zawodników Polonii sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Kowalczyk w 56. minucie gry. Trzy minuty później udana akcja w wykonaniu biało-zielonych zaowocowała czwartą bramką. Jej wykonawcą był Wrzesiński również po asyście Kowalczyka. Do końca spotkania kilka ciekawych ataków przeprowadzili zawodnicy Polonii, ale brakowało skuteczności wykończenia strzałów. Gospodarze mieli ogromną szansę zdobyć trzeciego gola, ale doskonale zachował się golkiper Pelikana, który zdołał obronić strzał.

– Jest to bardzo ważne zwycięstwo dla nas, bo Polonia dotychczas przegrała w tej lidze dwa mecze, z Huraganem Morąg u siebie i z nami w Łowiczu we wrześniu. Od tego momentu była niepokonana, a my dokonaliśmy tego. Po siedemnastu meczach pokonaliśmy ich, na ich własnym boisku. Dlatego uważam, że drużyna wykonała kawał dobrej roboty i mimo tego, że w ostatnim tygodniu rozegraliśmy trzy mecze  i mamy wąską kadrę, jednak ci zawodnicy, którzy występowali dzisiaj wykazali się olbrzymim sercem i charakterem do walki  – skomentował wydarzenia na stadionie trener Płuska.

23. kolejka III ligi – grupa I
MKS Polonia Warszawa – KS Pelikan Łowicz 2:4 (1:2); br.: Marcin Kluska (38) i Cezary Sauczek (47) – Michał Wrzesiński 2 (23 i 59), Jakub Bistuła (30) i Robert Kowalczyk (56 karny).
Polonia: Jan Balawejder – Marcin Bochenek, Grzegorz Wojdyda, Daniel Choroś (75 Tomasz Chałas), Przemysław Szabat – Marcin Gawron, Marcin Kluska (87 Sebastian Olczak) – Bartosz Wiśniewski, Mariusz Marczak, Cezary Sauczek (69 Patryk Zych) – Krystian Pieczara.
Pelikan: Gabriel Łodej – Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek, Daniel Bończak – Krystian Mycka, Princewill Okachi – Jakub Bistuła (46 Tomasz Dąbrowski), Daniel Dybiec, Kamil Kuczak – Robert Kowalczyk (80 Bartosz Bujalski), Michał Wrzesiński (90 Maciej Balik).
Sędziował: Konrad Lewończuk (Białystok). Żółte kartki: Bartosz Wiśniewski – Polonia oraz Michał Wrzesiński (2) i Jakub Bistuła (2) – obaj Pelikan.

OKS Sokół Ostróda – KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:1 (0:1); br.: Daniel Niźnik (67 samobójcza) i Hubert Otręba (78) – Grzegorz Domżalski (33).
MKS Ełk – TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 1:3 (1:1); br.: Maciej Famulak (30) – Sebastian Kobiera (10), Damian Bierżyński (77) i Tomasz Bogołębski (90+2).
KS Warta Sieradz – ZKS Olimpia Zambrów 1:1 (1:1); br.: Grzegorz Kowalski (13) – Kamil Zalewski (37).
ŁKS 1926 Łomża – Rolimpex GKS LZS Wikielec 0:0
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – MKS Kaczkan Huragan Morąg 3:1 (1:0); br.: Michał Steć (21), Radosław Kamiński (90+3) i Marcin Kozłowski (90+5) – João Criciúma (89).
MLKS Victoria Sulejówek – KS Ursus Warszawa 2:0 (1:0); br.: Samuelson Odunka (34) i Eryk Agnyziak (79).
RTS Widzew Łódź – CWKS Legia II Warszawa 3:2 (2:1); br.: Mateusz Michalski (3), Róbert Demjan (25) i Dario Krišto (50) – Robert Bartczak 2 (10 i 73 karny).
RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – BKS Tur Bielsk Podlaski 3:0 (2:0); br.: Kamil Tlaga (2), Artur Golański (7) i Tomasz Płonka (59).

1. RTS Widzew Łódź (1) 23 50 44-19
2. TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki (2) 22 45 38-17
3. RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki (3) 22 45 44-27
4. MKS Polonia Warszawa (4) 22 39 38-21
5. MKS Kaczkan Huragan Morąg (5) 22 36 30-23
6. KS Pelikan Łowicz (8) 23 35 49-40
7. CWKS Legia II Warszawa (6) 22 34 41-27
8. MLKS Victoria Sulejówek (10) 22 34 41-40