7 laureatów i dodatkowo 6 finalistów konkursów przedmiotowych organizowanych dla gimnazjalistów przez łódzkie kuratorium oświaty pochodzi z gimnazjów z naszego powiatu. To ich wielki sukces.

Laureatki z Pijarskiego Gimnazjum podczas uroczystego wręczenia nagród w gmachu Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Od lewej: Zuzanna Sobierajczyk, Aleksandra Pietrzak, Michalina Czerwińska i Julia Badłak. Fot. Gimnazjum Pijarskie
Laureatki z Pijarskiego Gimnazjum podczas uroczystego wręczenia nagród w gmachu Wydziału Prawa
i Administracji UŁ. Od lewej: Zuzanna Sobierajczyk, Aleksandra Pietrzak, Michalina Czerwińska i Julia Badłak. Fot. Gimnazjum Pijarskie

Wśród laureatów i finalistów z łowickich gimnazjów przeszło połowa to uczniowie Pijarskiego Gimnazjum. Cztery tytuły laureata i cztery finalisty – to tegoroczny wynik tej szkoły. Wszystkie cztery laureatki to koleżanki z tej samej klasy – III a, której wychowawczynią jest Joanna Kucharek.

Ewenementem jest Michalina Czerwińska z klasy III, która była laureatką konkursu z języka francuskiego, a oprócz tego także finalistką z historii i z geografii.

Więcej o sukcesach Michaliny, ale też innych uczniów gimnazjum pijarskiego, łowickiego gimnazjum nr 2 i nr 3, gimnazjum w Zdunach i Popowie – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.