Łowickie służby podsumowują świąteczny weekend pod względem odnotowanych interwencji. Bilans pokazuje, że na drogach było dosyć bezpiecznie. W samą Wielkanoc nie doszło do żadnej kolizji, ani wypadku. Tragedia wydarzyła się jednak na samym początku świąt, w nocy w Wielką Sobotę.

Na autostradzie A2 w Łyszkowicach ujawniono zwłoki 39-letniej kobiety, o czym już informowaliśmy. Do sprawy powrócimy na łamach tygodnika Nowy Łowiczanin.

Do zatrzymania nietrzeźwego rowerzysty doszło w Wielką Sobotę 15 kwietnia około godz. 17.45 na os. Dąbrowskiego. 44-letni mieszkaniec Łowicza wydmuchał z płuc 0,53 mg/dm3 alkoholu.

Niedostosowanie prędkości do warunków jazdy było bezpośrednią przyczyną kolizji, do której doszło w świąteczną sobotę 15 kwietnia około godz. 19 w Mysłakowie. 26-letni mieszkaniec naszego powiatu, jadący Volkswagenem Golfem, kierując się od Arkadii do Łowicza, na łuku drogi zjechał do rowu. Był trzeźwy i nic mu się nie stało.

Nietrzeźwego kierującego samochodem marki Nissan zatrzymali policjanci w świąteczną sobotę 15 kwietnia około godz. 21 w Kalenicach. 45-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego miał 1,13 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu.

W świąteczny poniedziałek 17 kwietnia ok. godz. 16.40 w Kalenicach doszło do kolizji drogowej, która miała dwóch sprawców. Jadący z przeciwnych stron: od Łyszkowic 43-letni łodzianin i od Brzezin 66-letni warszawianin, na skutek nieprawidłowego wymijania zderzyli się. Byli trzeźwi, obaj zostali ukarani mandatami.

Również 17 kwietnia ok. godz. 22.50 doszło do kolizji na 388 km autostrady A2 na wysokości Łagowa. 30-letnia mieszkanka Ełku, jadąca Audi A6, nie zachowała bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i uderzyła w tył jadącego przed nią Chryslera, którym podróżował 43-letni obywatel Niemiec. Oboje byli trzeźwi, sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem.

1 komentarz

  1. Dobry duszek

    W Nowych Zdunach w Sobotę pijany ojciec mający 3 promile we krwi spacerowa z dzieckiem przy trasie poznańskiej zatrzymany przez policję puszczy wolny bo zoom odebrali od policji dziecko zaniedbane

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.