Dziś, 2 czerwca, podczas uroczystej mszy świętej w Katedrze Łowickiej z rąk ordynariusza łowickiego biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby święcenia prezbiteratu otrzymało sześciu diakonów Seminarium Duchownego w Łowiczu.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Sakramentalne “Jestem” przed biskupem wypowiedzieli: Adrian Czerwiński z parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy, Bartłomiej Borowski z parafii p.w. św. Stanisława Kostki w Łodzi, Mateusz Adamski z parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Zdunach, Jakub Zakrzewski z parafii p.w. św. Wawrzyńca diakona i męczennika w Sochaczewie, Jakub Kita z parafii p.w. św. Wawrzyńca diakona i męczennika w Kutnie oraz Łukasz Blados z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach.

Odtąd najważniejszymi przymiotami prezbiterów będą: wierność wobec Chrystusa, nieskazitelność życia i posłuszeństwo biskupowi.

O atmosferze jedynej w swoim rodzaju mszy świętej, uczuciom towarzyszącym tego dnia rodzicom i znajomy kandydatów do święceń oraz wspólnot parafialnych, z których się oni wywodzą, w najbliższym gazetowym wydaniu NŁ.

 

3 komentarze

  1. Przepiękna uroczystość. Tylko dlaczego tak mało powołań i absolwentów?

  2. Oby nie poszli w slady ojca dyrektora z Torunia jednego z najbogatszych Polakow!

  3. Niech im będzie po drodze z Chrystusem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.