Mieszkańcy Gminy Oporów podziękowali za tegoroczne plony. Tradycyjne dożynki odbyły się w niedzielę 27 sierpnia. Rozpoczęły się mszą w kościele w Oporowie o godzinie 11.30. Następnie barwny korowód na czele z wójtem gminy Robertem Pawlikowskim, starostami dożynek: Moniką Kaczmarek z Szymanowa i Wiesławem Pawlakiem z Anina oraz z zaproszonymi gośćmi, przeszedł do zamku w Oporowie.

Starościna dożynek Monika Kaczmarek częstowała zebranych chlebem z tegorocznych ziaren. Fot. Aleksandra Głuszcz

W tradycyjnym korowodzie nie mogło zabraknąć także mieszkańców gminy Oporów z wieńcami z poszczególnych sołectw. Uroczystości obrzędowe – przekazanie wieńców na ręce wójta miało miejsce przed zamkiem. – Dziękuję za poniesiony trud, nieustannie towarzyszący pracy rolnika. Dziękuję za kultywowanie tradycji, bo to ona nas kreuje niosąc nam wartości, które wyznawały pokolenia naszych przodków – powiedział wójt gminy.

Powinniśmy dziękować nie tylko za plony, ale także za pogodę, która była łaskawa bo naszych terenów nie spotkały takie burze jak w innych regionach Polski – powiedział do zebranych ojciec paulin.
Więcej o dożynkach w Oporowie przecztasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.