Święto Powiatu Brzezińskiego obchodzone jest w tym roku w gminie Dmosin, na terenie której – na boisku w Borkach – zorganizowano imprezę dla całych rodzin, łączącą dobrą zabawę z akcentami patriotycznymi.

Wcześniej, o godz. 14.00, obchody powiatowego święta rozpoczęły się od mszy św. w intencji mieszkańców całego powiatu, odprawionej w dmosińskim kościele św. Andrzeja i św. Małgorzaty, o której wyjątkową oprawę zadbali sygnaliści Związku Łowieckiego.

Należy tu wspomnieć, że w tym roku Święto Powiatu Brzezińskiego – w nawiązaniu do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzone jest pod hasłem “Dzień Matki Ojczyzny”. W ten przekaz włączył się zespół Fabryka, który występując na plenerowej scenie w Borkach zaproponował uczestnikom wydarzenia wspólne wykonywanie pieśni i piosenek patriotycznych.  

Radosne rodzinne świętowanie musiało oczywiście obfitować w typowo majówkowo-piknikowe atrakcje dla najmłodszych, a więc zabawy na dmuchańcach, malowanie twarzy, puszczanie wielkich baniek mydlanych oraz animacje.

Po godz. 17.00 na scenie wystąpiła gwiazda wieczoru – Iness, a po jej koncercie uczestnikom zaproponowano jeszcze udział w zabawie tanecznej.

Więcej na temat powiatowego święta, którego organizację wsparł finansowo Urząd Marszałkowski w Łodzi, napiszemy w “Wieściach z Głowna i Strykowa”, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć:  

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.