W najbliższą niedzielę, 31 grudnia, Kościół Katolicki czcić będzie uroczystosć Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, obchodzone co roku w niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia.

W parafii katedralnej w Łowiczu, na każdej mszy świętej w tym dniu kapłani będą udzielać szczególnego błogosławieństwa przez modlitwę i włożenie rąk na głowy wszystkim parom małżeńskim.
W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu, równie podczas każdej mszy św. tego dnia, małżonkowie będą proszeni o odnowienie swoich przyrzeczeń.

1 komentarz

  1. NOWOMOWA. To przykre. Jestem starszym człowiekiem pamiętającym świetnie lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte. W latach Gierka i komuny spotykaliśmy się na każdym kroku z “nowomową” określającą “wspaniałą” ówczesną rzeczywisktośc. Nikt nie pisał, że młodzi ludzie wspólnie zyli i pracowali, ale ze zyjąc i pracując realizowali postanowienia np. VI Zjazdu PZPR. Dzisiaj, w kilkanaście lat po upadku komuny, po dwóch latach rządów dobrej zmiany, czytam cyt. “kapłani będą udzielać szczególnego błogosławieństwa przez modlitwę”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *