Święto Żychlina 2017 było wyjątkowo udane. Pogoda była wyśmienita, deszczu nie było, wyjątkowo ciepło. Do tego mnóstwo atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i prawdziwy raj dla dzieci – park rozrywki ze zjeżdżalniami, dmuchańcami oraz watą cukrową i popcornem za darmo. Do tego świetny koncert zespołu disco polo „Piękni i młodzi”, który przyciągnął tłumy mieszkańców gminy Żychlin oraz gmin ościennych.

święto Żychlina 2017
Kolorowa żychlińska żakinada na czele z kapelą Dobrzeliniacy, z burmistrzem w roli Draculi i dyrektor ŻDK w roli księżniczki czy wróżki przeszła ulicami miasta. Fot. D. Grąbczewska

Nowa lokalizacja święta Żychlina została przez mieszkańców dobrze odebrana, choć największym mankamentem był plac zabawy – W tym roku było klepisko, ale za rok będzie San Francisco – żartowali uczestnicy zabawy.

Duża przestrzeń żychlińskich łąk sprawiła, że było wystarczająco dużo miejsca, by ustawić park rozrywki dla najmłodszych z różnymi kramami. Rodzice chwalili, że wszystkie atrakcje dla dzieci ze zjeżdżalniami, dmuchanymi zamkami, trampolinami, kulami wodnymi i symulatorem 3D – były za darmo. Animatorka Ewelina Drosio (nauczyciel w SP w Pleckiej Dąbrowie) finezyjnie malowała twarze dzieci też za darmo. Kolejka chętnych była długa. Ze ścianką wspinaczkową przyjechali też strażacy z OSP Żychlin. Wszystkie atrakcje były dostępne od godz. 14.00 aż do godziny 21.00.

– Dzieci do syta mogły się nacieszyć atrakcjami – przyznaje pani Ewelina z Żychlina. – Płatne atrakcje dla dzieci zawsze ograniczały możliwość zabawy, dlatego świetny był pomysł, żeby one były bezpłatne. Dzieciaki wyszalały się znakomicie. Poza tym usytuowanie parku nieco z boku od hałaśliwej muzyki, też było atutem.

Więcej o imprezie przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.