Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu zaprasza na XIV Sympozjum Naukowe pod hasłem „Myśląc o Polsce. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości”, które odbędzie się w czwartek, 17 maja. Przyjść może każdy zainteresowany.

XIII Sympozjum naukowe w Seminarium, fot. WSD w Łowiczu

Krótko po godz. 10.00 rozpocznie się blok trzech wykładów. Na temat „Kościół polski wobec niepodległości” mówić będzie pochodzący z Łowicza historyk prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki; o. dr Gabriel Bartoszewski z OFM Cap (Zakon Braci Mniejszych Kapucynów) wygłosi wykład pt. „Przez ojczyznę ziemską do ojczyzny w niebie. Patriotyzm w życiu i pismach bł. Honorata Koźmińskiego; zaś dr Monika Waluś opowie o „Działalności świętych i błogosławionych na rzecz odzyskania niepodległości”.

Około południa zaplanowano przerwę na kawę, po której odbędzie się dyskusja panelowa, którą poprowadzi ks. dr Piotr Kaczmarek, a jej uczestnikami będą prelegenci. Sympozjum zakończy ok. godz. 13.15 biskup łowicki Andrzej F. Dziuba.

1 komentarz

  1. „Działalności świętych i błogosławionych na rzecz odzyskania niepodległości”.
    Niepodległość = wolność = wolność wyborów, a teraz sami tą wolność ograniczają narzucając wolę mieszkańcom w wiadomej sprawie 🙂 Więc o co chodzi?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.