Łowicki Syntex Księżak pojechał po zwycięstwo i z zadania wywiązał się bardzo dobrze. W niedzielę, 11 marca 2018 roku, zespół trenera Roberta Kucharka, pokonał w ostatnim sprawdzianie rundy zasadniczej ZKS Stal Stalowa Wola 97:71.

Syntex Księżak zdominował gospodarzy od pierwszej kwarty spotkania i konsekwentnie powiększał swoją przewagę, choć nie był to łatwy mecz. Na zwycięstwo zapracowała cała drużyna, świetnie się spisując zarówno w obronie, jak i w ataku. Pierwszą kwartę łowiczanie wygrali pięcioma punktami, a po drugiej dołożyli do puli kolejnych pięć.

Na przerwę schodzili więc w miarę spokojnie. W drugiej odsłonie zaprezentowali się równie dobrze, choć ostatnią kwartę zakończyli remisem 23:23. Gra zespołowa i zaangażowanie wszystkich zawodników odniosło skutek i przełożyło się na zwycięstwo łowiczan. W drużynie Syntex Księżaka najskuteczniejszymi zawodnikami byli: Maciej Cukierda (17, 1×3), Karol Dębski (15), Damian Tokarski (13), Michał Świderski (11, 3×3), Michał Kwiatkowski (10, 1×3) i Daniel Nieporęcki (9).

Zwycięstwo koszykarzy Syntex Księżaka pozwoliło łowiczanom zakończyć rundę zasadniczą na fotelu lidera rozgrywek. Do play-off przystąpią z miejsca pierwszego, w pierwszej rundzie spotykając się na parkiecie z  AZS UJK Kielce.

– Wygraliśmy po ciężkiej walce zespołowej i zakończyliśmy na fotelu lidera. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy przygotowania do play offów. Mecz ze Stalą był meczem walki. Rotowaliśmy całym składem, każdy zawodnik coś wniósł do gry i to cieszy, że wszyscy są ważni i wszyscy grają tak, jak przystało w grze zespołowej. Nie ma słabych ogniw. Czekamy jeszcze na Bartka Włuczyńskiego, będzie wtedy jeszcze jeden zawodnik w rotacji. Mamy w tym roku silny zespół, wyrównany i walczymy dalej. Myślę, że w tym roku, na dziesięciolecie klubu, wreszcie będzie awans – podsumował po meczu trener Kucharek

26. kolejka II ligi koszykówki męskiej – klasa B:
ZKS Stal Stalowa Wola – Syntex Księżak Łowicz 71:97 (18:23, 19:29, 11:22, 23:23)
Syntex: Karol Dębski 15, Damian Tokarski 13, Michał Kwiatkowski 10 (1×3), Daniel Nieporęcki 9 i Bartłomiej Bojko 7 oraz Maciej Cukierda 17 (1×3), Michał Świderski 11 (3×3), Piotr Łucka 7, Mateusz Gładki 5 i Michał Kucharski 3.
Najwięcej dla Stali: Dawid Zaguła 38 (2×3) i Andrzej Nowak 15 (1×3).
Sędziowali: Marek Czernek i Arkadiusz Wojna (obaj Kraków). Komisarz: Jakub Kosowski (Lublin).

PKK Żubry Białystok – KS Rosa-Sport II Radom 70:84
OKK Sokół Ostrów Mazowiecka – AZS UJK Kielce 76:95
MUKS Hutnik Warszawa – TBV Start II Lublin 105:55
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – Fundacja Warszawskie Dziki Warszawa 72:81
AZS UMCS Lublin – Legia II Warszawa SK SA 81:44
Pauza: ŁKS AZS UŁ SG Łódź.