Sparingowe spotkanie Syntex Księżaka z ŁKS AZS UŁ SG Łódź zakończyło się zwycięstwem łowiczan. W sobotę, 10 lutego 2018 roku, podopieczni trenera Roberta Kucharka pokonali u rywala 84:81.

Mecz  zaczął się od przewagi łowiczan. Dobrze rozegrana pierwsza kwarta pozwoliła koszykarzom Syntex Księżaka wyjść na dwunastopunktowe prowadzenie. Po drugiej przewaga gospodarzy nieco stopniała, ale na przerwę schodzili mając w zapasie jeszcze jedenaście punktów.

Niestety druga część spotkania należała już do gości, którzy wygrali kolejne dwie kwarty. Choć nie był to mecz ligowy, emocje wśród kibiców rosły. Łodzianie konsekwentnie odrabiali straty, ale nie udało im się wygrać. Trzy punkty przewagi zachował Syntex Księżak do dźwięku syreny kończącej spotkanie.   Tym razem w drużynie, ze względów zdrowotnych, nie zagrał Michał Kwiatkowski, Piotr Łucka i Bartosz Włuczyński, nie mógł wystąpić również Mateusz Gładki. W zastępstwie trener Kucharek wystawił do gry trzech juniorów, Kacpra Dudka, Andrzeja Górniaka i Wojciecha Kucharka, co z pewnością miało wpływ na przebieg całego spotkania.

Najwięcej punktów dla Łowicza zdobyli: Karol Dębski 19 (1×3), Damian Tokarski 17 (2×3) i Maciej Cukierda 17 (1×3).

Sparing:
Syntex Księżak Łowicz ŁKS AZS UŁ SG Łódź 84:81 (24:16, 26:23, 16:19, 18:23)
Syntex: Karol Dębski 19 (1×3), Damian Tokarski 17 (2×3), Maciej Cukierda 17 (1×3), Daniel Nieporęcki 13 (3×3) i Bartłomiej Bojko 10 oraz Michał Kucharski 6, Kacper Dudek 2, Andrzej Górniak i Wojciech Kucharek.
Sędziowali: Arkadiusz Anyszka i Zbigniew Łaziński (obaj Łowicz).