Bardzo ważne zwycięstwo zanotował na swoim koncie zespół łowickiego Syntex Księżaka. W sobotnim meczu 3. kolejki II ligi koszykówki podopieczni trenera Roberta Kucharka pokonali lidera klasyfikacji – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.

Pierwsza połowa meczu należała do gospodarzy. Łowiczanie popełniali sporo błędów i mieli problem z celnością, co wykorzystał Tur wypracowując siedmiopunktową przewagę na koniec pierwszej połowy spotkania. W trzeciej kwarcie jednak to łowiczanie nabrali wiatr w żagle. Wzmocnili obronę, dzięki czemu gospodarze mieli problem ze zdobywaniem punktów. Syntex Księżak nie miał z tym problemu. Świetny początek drugiej połowy Karola Dębskiego, który raz po raz posyłał piłkę do kosza,  spowodował, że łowiczanie nie tylko odrobili straty, ale także wyszli na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że podopieczni trenera Kucharka mają mecz pod kontrolą i gospodarze nie są w stanie im zagrozić, Tur przebudził się z letargu i zaczął odrabiać straty. Pod koniec czwartek kwarty mieli już tylko dwa punkt straty i łowiccy kibice zaczęli z nerwowością obserwować spotkanie. Trener Kucharek poprosił wówczas o przerwę i uspokoił swoich zawodników. Na pięć sekund przed końcem meczu faulowany został Dębski, który, wykorzystując rzuty wolne, przypieczętował zwycięstwo łowiczan. Ostatecznie Syntex Księżak wygrał 70:66.

– Mało energetycznie zagraliśmy pierwszą połowę. W drugiej – dobrze zagraliśmy w obronie i dzięki niej wygraliśmy mecz. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Z meczu na mecz będzie coraz lepiej, bo trzeba czasu, żeby ten zespół zaczął funkcjonować – ocenił po meczu trener Kucharek.

3. kolejka II ligi koszykówki męskiej – klasa B:
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – Syntex Księżak Łowicz 66:70 (18:17, 19:13, 11:19, 18:21)
Syntex: Karol Dębski 22, Damian Tokarski 14 (2×3), Bartosz Włuczyński 11 (2×3), Maciej Cukierda 11 i Michał Kucharski 2 oraz Daniel Nieporęcki 5 (1×3), Piotr Łucka 3 (1×3) i Bartłomiej Bojko 2.
Najwięcej dla Turu: Łukasz Kuczyński 19 (2×3) i Tomasz Pisarczyk 11 (2×3).
Sędziowali: Piotr Stepaniuk i Tomasz Sawicki. Komisarz: Krzysztof Kołoszewski (Lublin).

AZS UJK Kielce – Dziki Warszawa 67:65
AZS UMCS Lublin – PKK Żubry Białystok 86:65
ŁKS AZS UŁ SG Łódź KK Legia II Warszawa 81:71
TBV Start II Lublin ZKS Stal Stalowa Wola 45:82
KS Rosa-Sport III Radom – MUKS Hutnik Warszawa 102:74
Pauza: OKK Sokół Ostrów Mazowiecka.

1. ŁKS AZS UŁ SG Łódź (2) 3 6 233-162
2. KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (1) 3 5 259-199