Z wyjazdowego spotkania 7. kolejki Syntex Księżak Łowicz przywiózł dwa punkty. W czwartek, 9 listopada 2017 roku, podopieczni trenera Roberta Kucharka pokonali KS Rosa-Sport II Radom 77:68. Tym samym łowiczanie awansowali z miejsca drugiego na pierwsze w rozgrywkach ligowych.

Wyrównana pierwsza kwarta spotkania zakończona wynikiem 19:18 dla łowiczan nie pozwoliła jeszcze wskazać do kogo należy prowadzenie w tym spotkaniu. Silna drużyna Rosy-Sport wzmocniona zawodnikami z ekstraklasy nie pozwalała za bardzo rozwinąć skrzydeł Syntex Księżakowi. Zdecydowanie najlepiej koszykarze z Łowicza poradzili sobie w drugiej kwarcie, którą wygrali 22:8. Kolejna odsłona meczu przechyliła sie na stronę gospodarzy, ale wypracowana wcześniej przewaga została utrzymana do końca dzięki bardzo dobrej grze w obronie.

Najwięcej punktów dla Syntex Księżaka zdobył Damian Tokarski (15, 2×3) i Daniel Nieporęcki (13, 2×3), ale tym razem to cała drużyna zapracowała na zwycięstwo.

– To był bardzo ciężki mecz, bo gospodarze mieli kilku zawodników z ekstraklasy. My zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i mądrze w ataku. Dużo dała głowa i doświadczenie. Mieliśmy oczywiście chwile słabości, ale 40 minut graliśmy na swoim poziomie, zbudowaliśmy przewagę i do końca ją utrzymaliśmy. Trzy gwizdki w końcówce mogły zaważyć o wyniku, ale całe szczęście nie powiodły się zakusy i nie odebrano nam zwycięstwa – ocenił po meczu trener Kucharek.

Zaległy mecz 7. kolejki II ligi koszykówki męskiej – klasa B:
KS Rosa-Sport II RadomSyntex Księżak Łowicz 68:77 (18:19, 8:22, 20:17, 23:19)
Syntex: Damian Tokarski 15 (2×3), Karol Dębski 11, Piotr Łucka 10 (2×3), Maciej Cukierda 9 i Bartosz Włuczyński 8 (2×3) oraz Daniel Nieporęcki 13 (2×3), Bartłomiej Bojko 6, Michał Świderski 3 (1×3), Michał Kucharski 2 i Mateusz Gładki
Najwięcej dla Rosa-Sport II: M Bojanowski 20 (2×3) i Mariusz Zwęgliński 17.
Sędziowali: Justyna Gieroba i Mariusz Godek (oboje z Lublina). Komisarz: Jakub Kosowski (Lublin).

1. Syntex Księżak Łowicz (2) 8 15 592-473
2. ŁKS AZS UŁ SG Łódź (1) 8 14 600-412
3. AZS UMCS Lublin (3) 8 13 629-598
4. PKK Żubry Białystok (4) 7 12 572-485
5. KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (5) 8 12 638-578
6. AZS UJK Kielce (6) 7 11 585-521
7. ZKS Stal Stalowa Wola (7) 7 11 554-515
8. KS Rosa-Sport II Radom (11) 7 10 512-397