Nie takiego wyniku oczekiwali kibice drużyny Syntex Księżaka po meczu wyjazdowym rozegranym z Klubem Koszykarskim Warszawa. Podopieczni trenera Roberta Kucharka przegrali z gospodarzami w meczu 11. kolejki II ligi koszykówki męskiej 56:63, co spowodowało spadek łowiczan na drugie miejsce w tabeli rozgrywek.

Syntex Księżak Łowicz

Wprawdzie dwie kwarty spotkania, pierwszą i ostatnią, wygrali koszykarze Księżaka, ale w dwóch pozostałych przewaga rywali była większa. Do przerwy gospodarze wygrywali tylko jednym punktem, a na wyniku całego meczu zaważyła trzecia część meczu, w której łowiczanie stracili osiem punktów i nie udało się już ich odrobić. Najwięcej punktów dla drużyny Syntex-Księżak zdobyli: Maciej Cukierda 15 i Mariusz Wójcik 9.

– Wygrał zespół lepszy. Byliśmy słabsi w ataku, brakowało otwartych pozycji, parę razy nie trafiliśmy spod kosza. Gospodarze wykorzystali swoją szansę, pięć razy trafili za trzy punkty i wygrali. Trzeba korygować błędy i grać dalej – skomentował po spotkaniu trener Kucharek.

W sobotę, 26 listopada 2016 roku o godz. 18.00, w Łowiczu zostanie rozegrany kolejny mecz Syntex- Księżaka, a rywalem będzie ŁKS AZS UŁ SG Łódź.

Więcej informacji w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina.