Z początkiem roku zaczęła obowiązywać umowa podpisana przez Urząd Gminy Głowno z firmą świadczącą usługi z zakresu mobilnego przesyłania informacji mieszkańcom.

O uruchomienie systemu powiadamiania sms zabiegał na jednej z ubiegłorocznych sesji Rady Gminy Głowno jej przewodniczący Łukasz Łukasik. Wniosek trafił do realizacji i teraz mieszkańcy gminy za pośrednictwem strony internetowej urzędu (www.gmina-glowno.pl) mogą przejść do strony rejestracyjnej systemu SISMS. Stąd mogą bezpłatnie pobrać aplikację na smartfona, przez która będą otrzymywać informacje z gminy. Jeśli nie mają smartfona, tylko korzystają z tradycyjnego telefonu komórkowego, mogą za pośrednictwem formularza zarejestrować w systemie swój numer, na który informacje z gminy będą otrzymywać smsami. Trzecia możliwość to wiadomości przesyłane drogą elektroniczną – aby je otrzymywać trzeba zarejestrować w systemie swój adres poczty elektronicznej.

Za pośrednictwem systemu mobilnego powiadamiania gmina będzie wysyłała do mieszkańców krótkie komunikaty np. o: zbliżających się płatnościach, ważnych wydarzeniach, zapowiedzi imprez i ostrzeżenia.
Uprawnienia administratorów otrzymały trzy osoby w urzędzie gminy, które będą wprowadzać komunikaty, automatycznie rozsyłane do odbiorców. Na razie żadnego komunikatu jeszcze nie wysłano. Urząd czeka, aż aplikację pobierze więcej mieszkańców, na razie dokonało tego kilkanaście osób.

Panel rejestracyjny systemu powiadamiania mobilnego.

2 komentarze

  1. Wpisuję miejscowość , w następnym polu nr. domu i dalej nic .
    Żąda ulicy która nie istnieje !!!

  2. Pieniądze wyrzucone w błoto.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.