Piątkowe spotkanie rozegrane w ramach 33. kolejki III ligi pomiędzy Pelikanem Łowicz a Świtem Nowy Dwór Mazowiecki niestety nie ułożyło się najlepiej dla biało-zielonych. Podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego przegrali na wyjeździe z gospodarzami 1:3.

Od początku szczęście opuściło łowiczan w meczu ze Świtem. Już w pierwszych sekundach stracili pierwszą bramkę, a kolejną sześć minut później. To praktycznie ustawiło gospodarzy na pozycji zwycięzcy. Ambicji biało-zielonym nie brakowało, ale mimo starań w drugiej połowie, nie udało się odrobić strat. Dodatkowo w 87. minucie bramkę samobójczą zaliczył Fabian Woźniak, dzięki czemu Świt poczuł się już zdecydowanie pewnie, mając trzybramkowe prowadzenie. Pelikan wykorzystał swoją szansę i minutę później Grzegorz Wawrzyński skutecznym strzałem zdobył honorowego gola dla łowiczan.

– Pierwszą bramkę straciliśmy już w 9. sekundzie meczu po błędzie popełnionym przez naszego młodego bramkarza. Drugą bramkę dostaliśmy po stałym fragmencie gry i chociaż próbowaliśmy w drugiej połowie coś zmienić, to przeciwnik okazał się za mocny. Po przerwie widać było, że zespół się starał i dążył do zmiany rezultatu, ale nie udało się… – ocenił po meczu trener Wesołowski.

33. kolejka III ligi – grupa I:
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Pelikan Łowicz 3:1 (2:0); br.: Krzysztof Napora (1), Kamil Wolski (6) i Fabian Woźniak (87 samobójcza) – Grzegorz Wawrzyński (88).
Pelikan: Michał Nowak – Piotr Gawlik, Bartosz Broniarek, Grzegorz Wawrzyński, Mateusz Kasprzyk (75 Jurij Głuszko) – Daniel Bończak (46 Fabian Woźniak), Bartosz Bujalski – Kamil Kuczak, Wojciech Wojcieszyński, Rafał Parobczyk (38 Michał Adamczyk) – Mateusz Majewski.
Sędziował: Kamil Żmijewski (Olsztyn). Żółta kartka: Fabian Woźniak (Pelikan). Czerwona kartka: Fabian Woźniak (druga żółta), 90+3 minuta.

ŁKS Łódź – ŁKS 1926 Łomża 1:0 (0:0); br.: Maksymilian Rozwandowicz (51 karny).
TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki – MLKS Motor Lubawa 3:0 (2:0); br.: Joachim Pabjańczyk (36), Michał Michałek (45) i Sebastian Kobiera (87).
MKS Ruch Wysokie Mazowieckie – PWKS Huragan Wołomin 0:1 (0:1); br.: Marcin Figiel (19).
KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – MMKS Concordia 1987 Elbląg 4:1 (2:0); br.: Grzegorz Domżalski 3 (2, 29 i 90) i Michał Miller (86 karny) – Mateusz Szmydt (59).
MKS Kaczkan Huragan Morąg – Legia II Warszawa 5:0 (5:0); br.: Daniel Chiliński (2), Daniel Mlonek (5) i Piotr Karłowicz 3 (14, 32 i 43).
Jagiellonia II Białystok – KS Ursus Warszawa 0:1 (0:0); br.: Przemysław Sztybrych (89).
MKS Ełk RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 1:4 (0:1); br.: Daniel Świderski (59 karny) – Wiktor Żytek 2 (12 i 89), Marcin Mirecki (57) i Łukasz Bocian (74).
OKS Sokół Ostróda – RTS Widzew Łódź 2:2 (0:1); br.: Sebastian Pączko (52) i Robert Hirsz (90) – Marcin Nowak (17) i Maciej Kazimierowicz (68).

1. KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubuskie (1) 33 74 79-32
2. ŁKS Łódź (2) 33 73 59-16
3. RTS Widzew Łódź (3) 32 62 51-31
4. MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (4) 33 59 56-31
5. OKS Sokół Ostróda (6) 33 54 53-36
6. RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki (7) 33 54 58-36
7. Legia II Warszawa (5) 33 53 57-49
8. KS Pelikan Łowicz (8) 33 50 47-38