Mecze rozgrywane  ramach 25. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej przyniosły zwycięstwo zespołom prowadzonym przez szkoleniowców Marcina Rychlewskiego i Pawła Kutkowskiego. W sobotę, 9 czerwca 2018 roku, LKS Pogoń Bełchów pokonała SKF Zryw Wygoda 3:2 (0:1), zaś LKS Orzeł Nieborów wygrał z GLZS Pogoń Godzianów 8:3 (6:1).

Pierwsza połowa spotkania Pogoni ze Zrywem nie dawała gwarancji na zwycięstwo bełchowianom. Po stracie bramki w 15. minucie meczu żadna akcja nie przynosiła wyrównania, a w 46. minucie kolejny skuteczny strzał Zrywu jeszcze bardziej powiększył ich przewagę. Pogoń nie dała jednak za wygraną i konsekwentnie podejmowała kolejne próby ataku. Wiara i wysiłek przyniosły spodziewany efekt. W 70. minucie padła bramka kontaktowa, której wykonawcą był Bartłomiej Bakalarski. Dziesięć minut później kolejny udany strzał oddał Bakalarski doprowadzając do wyrównania. To jednak nie koniec. Udana akcja w końcówce meczu okazała się na miarę trzech punktów i zwycięstwa, a jej autorem był w 88. minucie Michał Brandt. Zapowiada się bardzo emocjonująca ostatnia kolejka dla Pogoni Bełchów, która zadecyduje o losach drużyny.

– Wszyscy są bardzo zadowoleni z wyniku. Cieszymy się, że po raz kolejny udało się zdobyć punkty, bo to już ósmy raz w tej rundzie. Teraz wszystko w naszych nogach. Jeżeli zwyciężymy w ostatnim meczu z Darem Placencją to spełnią się nasze marzenia o utrzymaniu się w lidze. Myślę, że ten zespół zasługuje na grę w lidze okręgowej, bo pokazał to w tej rundzie. Nie chcę wracać do pierwszej rundy, gdzie mieliśmy ogromne problemy kadrowe. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zagramy w okręgówce, bo drużyna jest na to przygotowana – podsumował trener Rychlewski.

Doskonałym wynikiem zakończyli również spotkanie z Pogonią Godzianów gracze z Nieborowa. Tylko początek meczu nie wyglądał dla nich optymistycznie.  Przed szansą stanął zespół z Godzianowa, ale nie wykorzystał jej, a później posypały się gole w wykonaniu Orła. Do końca pierwszej połowy wpadło ich sześć, co przy stracie jednej po strzale samobójczym, daje wyraźny obraz meczu. Po przerwie zmiana w ustawieniu zawodników w drużynie z Nieborowa spowodowała, że częstotliwość zdobywanych bramek znacznie spadła, ale nie miało to już większego wpływu na wynik końcowy. Po dwa gole zdobyła jeszcze zarówno Pogoń, jak i Orzeł. Zwycięstwo pozwoliło zespołowi trenera Kutkowskiego spokojne patrzeć w przyszłość, jeżeli chodzi o utrzymanie się w lidze.

– Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Ułożyliśmy sobie mecz szybko, chociaż pierwsze minuty tego spotkania były takie ciężkie. Przeciwnik stworzył sobie sytuacje i trzeba przyznać, że mógł strzelić nawet bramkę, ale nie wpadła, a od minuty 15. zaczęliśmy sobie układać mecz  i w pewnym momencie udokumentowaliśmy to zdobyciem bramki. A jak już poszła jedna bramka, to później następna i następna. Tak naprawdę mecz zaczęliśmy kontrolować od zdobycia bramki. Od 24 minuty, jak zdobyliśmy bramkę poszło kilka ciekawych sytuacji i od tej chwili mieliśmy już mecz pod kontrolą. Potem, w drugiej połowie po wprowadzeniu kilku zmian powstało trochę chaosu, ale mogliśmy sobie na to pozwolić prowadząc w pewnym momencie 8:1. Jestem zadowolony z dzisiejszego spotkania. Nawet bardzo zadowolony. Udokumentowaliśmy tutaj swoje utrzymanie w lidze okręgowej, a nawet trzeba powiedzieć, że będziemy w ostatnim meczu ze Słupią walczyć o jak najwyższą pozycję w tej lidze, która jest do osiągnięcia. Sezon można już powoli podsumowywać, a ten mecz daje takie optymistyczne spojrzenie i nadzieję – podsumował trener Kutkowski.

25. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej;
LKS Pogoń Bełchów – SKF Zryw Wygoda 3:2 (0:1); br.: Bartłomiej Bakalarski 2 (70 i 80) i Michał Brandt (88) – (15) i (46).
Pogoń: Dawid Feliga – Patryk Kołosowski, Mariusz Bakalarski, Paweł Jaworski, Filip Podkoński – Jakub Niedźwiadek, Krystian Iwanowski – Michał Antczak, Michał Brandt, Michał Pierzankowski – Bartłomiej Bakalarski (83 Dariusz Bystrowski).

LKS Orzeł Nieborów – GLZS Pogoń Godzianów 8:3 (6:1); br.: Kamil Szufliński (24), Łukasz Wierzbicki 2 (27 i 40), Krystian Śmigielski 2 (36 i 47), Mateusz Krysiak (38), Łukasz Papuga (45) i Mateusz Bartosiewicz (70) – Przemysław Wilk  (43 samobójcza), Marcin Marat (73) i Marcin Murgrabia (80).
Orzeł: Maciej Chmielewski (66 Filip Ziółkowski) – Kamil Szufliński, Przemysław Wilk, Michał Plichta, Michał Kunat (46 Mateusz Szafarowicz) – Bartłomiej Tkacz, Mateusz Bartosiewicz – Łukasz Papuga (60 Albert Lepieszka), Mateusz Krysiak, Krystian Śmigielski (60 Sebastian Zwierz) – Łukasz Wierzbicki (60 Jakub Owczarek).

GKS Olimpia Chąśno – LUKS Juvenia Wysokienice 4:1 (2:0); br.: Dominik Kotlarski 3 (14, 17 i 56) i Marcin Grocholewicz (48) – Sylwester Kowalczyk (85).
GLKS Wołucza – LKS Dar Placencja 6:4 (4:1); br.: Paweł Czyż (16), Rafał Bednarek 2 (20 i 38), Paweł Wyciszkiewicz 2 (23 i 80) i Bartosz Słodki (88) – Jakub Kędziora 2 (13 i 63), Łukasz Janicki (72) i Wojciech Jędrzejczyk (75).
KS Jutrzenka Drzewce – LKS Vagat Domaniewice 0:1 (0:0); br.: Krystian Siatkowski (90+1).
LKS Orlęta Cielądz – LZS Victoria Bielawy 2:1 (0:1); br.: Mateusz Białek (68) i Adam Socha (87) – Robert Liberski (21).
MLKS Widok Skierniewice – LUKS Olympic Słupia 1:1 (0:1); br.: Damian Sztocki (81) – Piotr Mrówczyński (20).

24. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej (2018.06.17):
LKS Dar Placencja – LKS Pogoń Bełchów (n, godz. 11.30)
SKF Zryw Wygoda – GKS Olimpia Chąśno (n, godz. 11.30)
LZS Victoria Bielawy – MLKS Widok Skierniewice (n, godz. 11.30)
LUKS Olympic Słupia – LKS Orzeł Nieborów (n, godz. 11.30)
GLZS Pogoń Godzianów – GLKS Wołucza (n, godz. 11.30)
LUKS Juvenia Wysokienice – KS Jutrzenka Drzewce (n, godz. 11.30)

26. kolejka skierniewickiej klasy A:
GLKS RZD Żelazna – LKS Czarni Bednary 2:3 (2:2); br.: Dawid Stefaniak (22) i Kacper Hyski (30) – Mateusz Budzałek 2 (6 i 42) i Jakub Skoneczny (50).
GKS Rawka Bolimów – GKS Głuchów 3:1 (3:0); br.: Krystian Starzec (2), Konrad Wisiński (14) i Tomasz Dmuchowski (27) – Tomasz Łapin (80).
GLKS Laktoza Łyszkowice – LKS Korona Wejsce 2:2 (1:0); br.: Kamil Walencik (6) i Marcin Piłka (80) – Mariusz Trakul 2 (55 i 76).
GLKS Olimpia Jeżów – LKS Miedniewiczanka Miedniewice 3:0 (2:0); br.: Grzegorz Klimkiewicz 2 (19 i 55) i Piotr Kucharski (24).
GLKS Sierakowianka Sierakowice Lewe – MGKS Białka Biała Rawska 2:2 (1:0); br.: Hubert Kałucki (6 samobójcza) i Damian Redek (75) – Wojciech Libera (52) i Mateusz Libera (54).
SKS Astra Zduny – LZS Macovia Maków 0:2
LKS Wola Wola Chojnata – LKS Start Złaków Borowy 3:0 (w.o.)

1. GLKS Olimpia Jeżów (2) 25 57 74-26
2. LKS Miedniewiczanka Miedniewice (1) 25 55 80-39
3. LZS Macovia Maków (3) 25 51 72-34
4. GLKS RZD Żelazna (4) 24 45 46-26
5. LKS Start Złaków Borowy (5) 25 41 62-64
6. SKS Astra Zduny (6) 24 38 47-36