Szkoła Podstawowa w Zdunach ma sztandar. Jego projekt wykonał heraldyk, pasjonat historii, mieszkaniec Zdun Krzysztof J. Guzek. Nadanie sztandaru miało miejsce w przeddzień 83 rocznicy śmierci patrona, 11 maja.

ZDUNY. Ślubowanie uczniów Szkoły Podstawowej na sztandar.

Szkoła od września 2017 roku nosi imię Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Imię to nadane zostało w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej zniknęło z tablic i pieczątek i z czasem uległo zatarciu w pamięci lokalnej społeczności. Myśl przywrócenia patrona szkoły rzucił radny gminny Edward Pierzchała z Szymanowic.

Uroczystość nadania sztandaru, rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Zdunach, po czym goście oraz społeczność szkolna przeszli do sali gimnastycznej. Tam miało miejsce symboliczne wbicie pamiątkowych gwoździ przez sponsorów i przekazanie sztandaru przez przedstawicieli rodziców, dyrektorowi szkoły Małgorzacie Kubiak i uczniom placówki. Chwilę później miało miejsce pierwsze ślubowanie przedstawicieli klas na sztandar. Uroczystość zakończył występ artystyczny uczniów szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonej poniżej bogatej galerii zdjęć i filmów.

Więcej o tym ważnym dla mieszkańców Zdun i okolic wydarzeniu w dzisiejszym papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.