W najbliższy weekend 9 – 10 grudnia odbędzie finał akcji Szlachetna Paczka. W Łowiczu i okolicy pomocą objęte zostaną 62 rodziny.

Akcja Szlachetna Paczka w Łowiczu
Akcja Szlachetna Paczka 2016 w Łowiczu – rozładunek darów przywiezionych przez jedną z łowickich firm.

Koordynująca akcję na naszym terenie Karolina Antoniak powiedziała nam, że w tym roku liczba rodzin, do których trafi pomoc jest wyższa o 7 niż rok wcześniej i jest to najwyższa liczba w historii. Zaznaczyła, że wszystkie rodziny znalazły swoich darczyńców, ostatni zgłosił się w niedzielę 3 grudnia. Wśród nich są instytucje, organizacje oraz osoby prywatne.

Nad przygotowaniem akcji pracowało 19 wolontariuszy, którzy spotykali się ze zgłoszonymi rodzinami, aby określić ich sytuację i zakres pomocy, a w najbliższy weekend będą zajmować się dostarczaniem do nich darów. Samochody do ich dowozu udostępnili: Zakład Usług Komunalnych, Powiatowy Zarząd Dróg, Państwowa Straż Pożarna i Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu.

Magazyn, z którego wyjeżdżać będą paczki będzie znajdował się w tym roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Powstańców, przypomnijmy, że w latach ubiegłych był zlokalizowany w SP7.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.