2 lutego w KRS została zarejestrowana wydzielona ze struktury spółki ABiS nowa spółka, która przejęła prowadzenie szpitala i przychodni przyszpitalnej w Głownie.

Nowa spółka nosi już nazwę zgodną z przeprowadzaną właśnie zmianą właścicielską: Szpital Głowno Grupa Zdrowie. Prezesem powołanej 2 lutego spółki jest Dariusz Wojtasik, dotychczasowy dyrektor szpitala, już od listopada 2017 r. zarządzający nim z ramienia Grupy Zdrowie.

Formalnym zakończeniem procesu zmiany właściciela szpitala będzie przejęcie przez grupę pełni udziałów w nowej spółce od Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Nowa spółka jest wolna od długów, jakie ABiS ma wobec miasta Głowna – taką informację usłyszeliśmy od prezesa Wojtasika.

Grupa Zdrowie jest w trakcie procesu inwestycyjnego, o którym obszerniej napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”.

Najnowszą zmianą, którą mieliśmy okazję obejrzeć na miejscu we wtorek, 6 lutego, jest urządzana w pobliżu szpitalnego laboratorium pracownia RTG z aparatem do robienia cyfrowych zdjęć röentgenowskich. To sprzęt najnowszej generacji marki Moviplan, produkcji włoskiej, warty około 400 tys. zł. Pracownię zostanie uruchomiona lada dzień, gdy dokonane zostaną wszelkie niezbędne odbiory techniczne.

Nowy aparat do RTG w szpitalu w Głownie. Fot. EWR

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.