Łowicka wyprawa łodzią wiosłową przez Bałtyk zakończyła się sukcesem. Załoga Sztafety Bałtyckiej dotarła do portu w Nexo po 30 godzinach wiosłowania.

Przypomnijmy, że wspomniana wyprawa rozpoczęła się 1 lipca od przybycia do portu w Kołobrzegu. Niestety, ze względu na trudne warunki atmosferyczne jej członkowie musieli aż tydzień oczekiwać na okno pogodowe i możliwość kontynuowania. Po kilkudniowych obserwacjach nieba oraz wielu dyskusjach na ten temat, wspólnie uznali, że tymczasowa poprawa pogody w ostatnich dniach może być ich jedyną szansą na dotarcie do celu.

Z Kołobrzegu wyruszyli oni w niedzielę, 8 lipca, o 5 rano, by wiosłować nieprzerwanie 30 godzin. W trakcie wyprawy okazało się, że ze względu na chorobę morską jednego z członków muszą płynąć w okrojonym składzie. Ostatecznie, we dwóch wioślarzy dopłynęli do portu w Nexo dziś, 9 lipca, ok. godziny 11.00.

fot. www.informacje.kolobrzeg.pl

– Odnieśliśmy ogromny sukces. Udało się nam zrealizować plan, choć niektórzy już przestawali wierzyć w powodzenie tej wyprawy. Jesteśmy z siebie dumni, tym bardziej, że w czasie wyprawy pokonaliśmy sporo problemów. Ostatecznie zamiast 100 kilometrów przepłynęliśmy aż 120. Nigdy w życiu nie byłem tak zmęczony – powiedział nam po dotarciu do celu lider wyprawy, Piotr Malczyk.

Oprócz lidera w wyprawie wzięli udział przedstawiciele Łowickiej Akademii Sportu: Kamil Sobol i Kacper Opalski oraz członkowie ekipy asekuracyjnej: skipper Piotr Hapanowicz oraz Mieczysław Hapanowicz. Przez tydzień w grupie asekuracyjnej uczestniczyli także Mariusz Kuciński, Sławek Maślarz i Tomasz Grzegorek. W ten sposób śmiałkowie uczcili stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obszerniejszą relację z wyprawy przeczytasz w NŁ już w czwartek, 12 lipca.

5 komentarzy

 1. Pora na mural dla pana sobola na pozostałych blokach na starzyńskiego a może jakiś pomnik?
  Niemam nic do pana prezesa ale co trzeba mieć w głowie żeby się na takie coś zgodzić zero samokrytycyzmu.

 2. Człowiek z pasją

  Jak widać brak przyjaciół ? Nie ma komu hejtować ☺

 3. Brawo panie Piotrze!

 4. Gratulacje ŁAS.
  Zaraz się posypią hejty od przyjaciół. Czas start ?

 5. Gratulacje ŁAS.
  Zaraz się posypią hejty od przyjaciół. Czas start ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.