Ponad 100 dzieci, członków zespołów ludowych „Koderki” i „Kocierzewiacy” wystąpiło dzisiaj, 28 stycznia, podczas koncertu noworocznego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego przy ul. Ułańskiej w Łowiczu. 

Był to pierwszy koncert z cyklu „Koderki i goście”. Na scenie najpierw prezentowali się goście, czyli Dziecięcy Zespół Ludowy „Kocierzewiacy”, a po nich kolejno wszystkie trzy sekcje Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki”. Najstarsza grupa „gospodarzy” wykonała premierowo program Beskidu Śląskiego. Szczególnie zachwycali w nim chłopcy, od których energiczna choreografia wymagała dużej sprawności fizycznej.

Mimo, że członkowie obu zespołów są rówieśnikami i wywodzą się z Ziemi Łowickiej, to był ich dopiero pierwszy wspólny koncert. Na finał razem zaśpiewali kolędy, a pośród nich także tę pt. „Betlejemski i łowicki” z tekstem bp seniora Józefa Zawitkowskiego, czym sprawili mu dużą radość. Na zakończenie Katarzyna Polak, choreograf obu zespołów i kierownik „Koderek” dziękowała za współpracę instruktorom, muzykom, dzieciom i ich rodzicom. 

Oba zespoły wystąpiły z towarzyszeniem kapel ludowych. Koncert obejrzała bardzo licznie zgromadzona publiczność, na której zasiedli głównie rodzice i bliscy dzieci z zespołów. 

2 komentarze

  1. Koncert Koderek oraz Kocierzewiaków wspaniały tylko miejsca prezentacji słabe – sala gimnastyczna 🙁
    Zespoły prezentujący tak doskonały kunszt taneczny i wokalny powinny występować w godniejszych miejscach np. scenie w ŁOK.

  2. Wspaniały Koncert!!! wyrazy uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego występu ale największe dla p. Katarzyny Polak.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *