Nie udało się podopiecznym trenera Jarosława Rachubińskiego utrzymać dobrej passy i mecz 8. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów rozegrany w poniedziałek, 15 maja 2017 roku, niestety przegrali. Pelikan-1998 Łowicz uległ na wyjeździe Warcie Sieradz aż 2:7.

Jeszcze pierwsza połowa meczu nie wskazywała na taki finał. Biało-zieloni radzili sobie z gospodarzami, wykorzystując ich błędy, dzięki czemu do przerwy wyszli na prowadzenie 2:1. Już w 1. minucie gry Radosław Grefkowicz umieścił piłkę w bramce rywala, a kolejny skuteczny strzał oddał w 36. minucie. Niestety druga odsłona była totalną porażką. Katastrofa rozpoczęła się od rzutu karnego podyktowanego w kilka minut po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania, a następne minuty przynosiły ze sobą kolejne gole umieszczane w bramce Oktawiana Zimnego. Po stracie czterech bramek łowiczanie zupełnie odpuścili…

– Drużyna była zupełnie innym zespołem niż w poprzednim spotkaniu. Popełniali liczne błędy, o czym świadczy sam wynik. Pierwszą połowę graliśmy słabo, ale dostaliśmy dwa prezenty, z których skorzystaliśmy. Później przestaliśmy grać zupełnie, zresztą od początku nie wyglądało to najlepiej  – podsumował po meczu trener Rachubiński.

8. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów A1:
KS Warta Sieradz – KS Pelikan-1998 Łowicz 7:2 (1:2); br.: 7 (44 karny, 47, 49, 51, 62, 71 i 87) – Radosław Grefkowicz 2 (1 i 36).
Pelikan: Oktawian Zimny – Kacper Bolimowski, Krystian Rutkowski, Damian Górowski, Kacper Miazek – Krystian Ziembiński, Mateusz Kaźmierczak, Michał Perzyna, Damian Trałut (60 Paweł Burzyński), Radosław Grefkowicz – Adrian Musialik.

KS Ceramika Opoczno – RTS Widzew Łódź 1:1
AKS SMS Łódź – KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 2:4
MGUKS Pogoń Zduńska Wola – MKP Boruta Zgierz 1:2

1. RTS Widzew Łódź (1) 8 22 28-5
2. KS Ceramika Opoczno (2) 7 16 21-8
3. MGUKS Pogoń Zduńska Wola (3) 7 10 17-15
4. KS Warta Sieradz (4) 8 12 16-9