W środę, 6 grudnia Łowicka Akademia Sportu obchodziła 10-lecie istnienia. Na sali treningowej przy ul. Starzyńskiego spotkało się około 80 osób, dzieci, rodziców, zawodników i członków stowarzyszenia, aby skosztować jubileuszowego tortu.

ŁAS została założona przez grupę ludzi z Łowicza, którym przyświecała chęć wspólnego podejmowania wyzwań i realizowania pasji. Od początku na jej czele stoi Kamil Sobol. Przez ten czas, oprócz codziennej pracy skupionej na treningach taekwondo z dziećmi i młodzieżą, realizowała ona wiele projektów.

Była m.in. inicjatorem ożywienia Bzury, zorganizowała dziesiątki spływów, osadę smoczej łodzi (na zakup której pozyskała pieniądze z zewnątrz), organizowała też szkolenia w ramach programu Bezpieczna Kobieta, a ostatnio była pomysłodawcą powstania plaży nad Bzurą.

Prezes Akademii Kamil Sobol powiedział nam, że w środę wspólnie z wiceprezesem Akademii Piotrem Kowalskim poczuli głęboką satysfakcję obserwując na sali bawiących się dorosłych już wychowanków akademii, którzy zaczynali treningi taekwondo, gdy byli jeszcze dziećmi, jak i dużą grupę rozbrykanych dzieciaków, które obecnie rozpoczynają przygodę z tą sztuką walki.

 

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.