Dziś, w sobotę 20 maja, w walewickim pałacu odbywa się Noc Muzeów. W programie zaplanowano m.in. pokazy grupy rekonstrukcji historycznej, nawiązującej do XVIII w.

Noc Muzeów w Walewicach rozpoczęła się najwcześniej w regionie, bo już o godzinie… 13.00, kiedy przed walewickim pałacem zaprezentowało się Towarzystwo Stanisławowskie – grupa rekonstrukcyjna nawiązująca do tradycji XVIII-wiecznych. Skupia się ona na jak najwierniejszej rekonstrukcji ubioru i obyczajów arystokracji oraz wpływowego mieszczaństwa tego okresu.

Na dziedzińcu przed pałacem zaprezentowane zostały zwyczaje arystokracji podczas piknikowania.

Towarzystwo Stanisławowskie w Walewicach. Fot. EWR

Co dalej w planie Nocy Muzeów? 
O godzinie 16.30 w Sali Białej, rozpocznie się prelekcja dr Angeli Sołtys z Muzeum Zamku Królewskiego pt. “Kłopoty z Panem Walewskim”.
O godzinie 17.00 za pałacem rozpocznie się pokaz strojów i fryzur z XVIIIw. A od godziny 19.00 Towarzystwo Stanisławowskie będzie prezentowało się w parku oraz wnętrzach pałacowych.
W czasie Nocy Muzeów pałac w Walewicach będzie można zwiedzać od godziny 16.00 aż do północy, rozpoczęcie oprowadzania o każdej pełnej godzinie. Gości po pałacowych wnętrzach oprowadzi Agnieszka Walczak, przewodnik po Stadninie Koni Walewice.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *