Dziś, w sobotę 20 maja, w walewickim pałacu odbywa się Noc Muzeów. W programie zaplanowano m.in. pokazy grupy rekonstrukcji historycznej, nawiązującej do XVIII w.

Noc Muzeów w Walewicach rozpoczęła się najwcześniej w regionie, bo już o godzinie… 13.00, kiedy przed walewickim pałacem zaprezentowało się Towarzystwo Stanisławowskie – grupa rekonstrukcyjna nawiązująca do tradycji XVIII-wiecznych. Skupia się ona na jak najwierniejszej rekonstrukcji ubioru i obyczajów arystokracji oraz wpływowego mieszczaństwa tego okresu.

Na dziedzińcu przed pałacem zaprezentowane zostały zwyczaje arystokracji podczas piknikowania.

Towarzystwo Stanisławowskie w Walewicach. Fot. EWR

Co dalej w planie Nocy Muzeów? 
O godzinie 16.30 w Sali Białej, rozpocznie się prelekcja dr Angeli Sołtys z Muzeum Zamku Królewskiego pt. “Kłopoty z Panem Walewskim”.
O godzinie 17.00 za pałacem rozpocznie się pokaz strojów i fryzur z XVIIIw. A od godziny 19.00 Towarzystwo Stanisławowskie będzie prezentowało się w parku oraz wnętrzach pałacowych.
W czasie Nocy Muzeów pałac w Walewicach będzie można zwiedzać od godziny 16.00 aż do północy, rozpoczęcie oprowadzania o każdej pełnej godzinie. Gości po pałacowych wnętrzach oprowadzi Agnieszka Walczak, przewodnik po Stadninie Koni Walewice.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.