Tragiczny w skutkach okazał się wypadek, który spowodował w sobotę 19 maja po południu kursant jadący po Sochaczewie samochodem szkoleniowym, jednej z łowickich szkół jazdy i pod opieką instruktora z powiatu łowickiego. Ranne zostały trzy znajdujące się w pojeździe osoby, jedna z nich, pasażerka, zmarła szpitalu.

Zniszczony samochód jednej z łowickich szkół nauki jazdy. fot. KPP Sochaczew.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic Harcerskiej i Brukowej, pomiędzy Sochaczewem a wsią Żuków.

Jak wynika z pierwszych ustaleń śledczych, prowadzony przez mieszkańca powiatu sochaczewskiego, 21-letniego kursanta samochód szkoleniowy Toyota Yaris, nie zastosował się do znaku STOP i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi osobowemu Lexus, który prowadził 35-letni mieszkaniec powiatu płockiego.

Pojazd ten uderzył w lewy bok Toyoty, na wysokości drugiego rzędu siedzeń, gdzie znajdowała się 32-letnia kobieta, mieszkanka powiatu sochaczewskiego. W aucie był też 33-letni instruktor jazdy – mieszkaniec powiatu łowickiego.

W wyniku zderzenia, poszkodowane zostały wszystkie trzy osoby z L-ki, najpoważniej kobieta siedząca z tyłu, która była na miejscu reanimowana, po czym przetransportowano ją helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z warszawskich szpitali, tam niestety zmarła.

Śledztwo w sprawie wypadku i śmierci kobiety prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie.

Kilku pracowników szkół nauki jazdy z Łowicza jak i Sochaczewa, z którymi rozmawialiśmy, jest przekonanych, że instruktora mogą spotkać poważne konsekwencje, na nim bowiem spoczywa odpowiedzialność za to, w jaki sposób kursant prowadzi pojazd.

Więcej o tej tragedii w czwartek w Nowym Łowiczaninie.

25 komentarzy

 1. Piotrek

  Instruktor śpi, rozmawia przez telefon, lekceważy itd. piękne opinie naprawdę. Ciekawe kto te wasze bystre pociechy w takim razie uczy? Rysio z klanu chyba. Zaraz sie skończy marudzenie, zapłacicie po 2000zł za kurs, instruktor nareszcie zarobi 20zł za godzine to będzie całe dnie w skowronkach jezdził. A wypadek straszny, co tu pisać, tragedia. Pozdrawiam mamusie i tatusiów, szyjujcie kase na podwyżki

 2. Ta KOBIETA CO ZMARŁA to siostra rodzona kursanta co prowadził

 3. Ja jak mialem jazdy to nie bylo telefonikow notesikow i innych badziewi tylko bylo skupienie na jezdzie a telefonki byly na przerwie koniec kropka a jezdzi sie po 2 osoby bo 1 osoba mogla by sobie pojezdzic tyle co nic

 4. W ogóle to powinni zlikwidować kursy samochodowe, i tych dziadów pogonić do konkretnej roboty a nie do skubania kasy z ludzi, dzisiaj każdy uczy się jeździć samochodem w domu, dalej najebali tyle znaków drogowych i przepisów, że nikt na tym nie panuje, zresztą w Polsce tak jest z polskim prawem, tyle przepisów, że nikt już nie wie co w tym prawie jest i każdy zaczyna to olewać bo inaczej by musiał się sam zaje…….ć własna pięścią, ciekawe kiedy to wszystko runie.

 5. “”Jadac po sochaczewie”- brawo Wy!!!

 6. Cotylko

  Uważam że wina leży po stronie instruktora. Od tego on tam jest. Żeby pilnować. Mój pamiętam spał albo jadł Wafel ki. A na pytania odpowiadał przecież to ty jedziesz więc powinieneś wiedziec

 7. Zacznę od kondolencji dla rodziny i znajomych i współczuje instruktorowi. Co do kursów to doświadczenia nic nie zastąpi. ZYCIE……….

 8. Truskawka zgadzam sie, przepisy i nauka sa traktowane po macoszemu, umiesz ruszyc, zmienic bieg, zahamowac -i to nie za ostro…dasz se rade, ,, nie takie głaby jezdza po ulicach,,

 9. TRUSKAWKA

  Skutki przymykania oka na przepisy są opłakane dla kandydata na kierowcę i instruktora, który nie zahamował ze zgrzytem, to teraz musi zgrzytać zębami.Poza tym w ośrodkach łowickich chodzi głownie o ilość a nie jakość szkolenia przyszłych kierowców.Słynie z tego Wilanowski, Radar i Codex.Najwyższa pora wziąć wszystkie ośrodki pod lupę, zaczym większość dostanie od losu kopa w dupę.

  • Łowiczak 345

   Radar to dobra szkoła. Nie zgadzam się

  • A Śp, Sławek Wilanowski zmarł jakiś czas temu wiec Wilanowskiego nie ma

   • Po to są inni pasażerowie żeby instruktor nie grzmocił kursantek, a tak w ogóle to powinni zlikwidować kursy samochodowe, i tych dziadów pogonić do konkretnej roboty a nie do skubania kasy z ludzi, dzisiaj każdy uczy się jeździć samochodem w domu, dalej najebali tyle znaków drogowych i przepisów, że nikt na tym nie panuje, zresztą w Polsce tak jest z polskim prawem, tyle przepisów, że nikt już nie wie co w tym prawie jest i każdy zaczyna to olewać bo inaczej by musiał się sam zaje…….ć własna pięścią, ciekawe kiedy to wszystko runie.

 10. czemu podczas nauki jazdy jest cały samochód ludzi???

  • Podczas nauki jazdy w samochodzie mogą znajdować się trzy osoby (dwójka kursantów i instruktor), tak było też w tym przypadku, a to nie jest pełen samochód ludzi.

  • Po to są inni pasażerowie żeby instruktor nie grzmocił kursantek, a tak w ogóle to powinni zlikwidować kursy samochodowe, i tych dziadów pogonić do konkretnej roboty a nie do skubania kasy z ludzi, dzisiaj każdy uczy się jeździć samochodem w domu, dalej najebali tyle znaków drogowych i przepisów, że nikt na tym nie panuje, zresztą w Polsce tak jest z polskim prawem, tyle przepisów, że nikt już nie wie co w tym prawie jest i każdy zaczyna to olewać bo inaczej by musiał się sam zaje…….ć własna pięścią, ciekawe kiedy to wszystko runie.

 11. Kurła jak sie wsiada do samochodu i chce sie jeździć to na Stopie sie trzeba zatrzymać.

 12. Większość Instruktorów rozgląda się za Kobietami

 13. Czesto insktruktorzy podczaj jazdy ogladaja notes i umawiaja nastepne godziny, albo jak ktos napisal rozleniwieni i znużeni wisza na telefonie

 14. Anonimm

  Wiadomo, z której szkoły?

 15. Większość instruktorów podczas nauki jazdy wisi na Telefonach

  • Zgadzam się. Moja córka obecnie uczęszcza na kurs prawa jazdy. Znudzony Pan instruktor przeglądający coś w telefonie. Potrafiący tylko krytykować. Nie udzielający praktycznych wskazówek. Ośrodki szkolenia powinny bardziej monitorować swoich pracowników. Ankiety dla kursantów itp.

 16. Zgubiła instruktora rutyna pocos on jest szkoda Kobiety i kursanta

 17. Ksinzok

  Współczuję poszkodowanym i instruktorowi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.