Kwestia wodowania pływającego pomostu na zalewie Mrożyczka w Głownie przez Harcerską Szkołę Żeglarską doprowadziła do kolejnego konfliktu pomiędzy miastem a harcerzami.

Już wcześniej między ZHP a samorządem doszło do spięć w sprawie siedziby hufca, który – bez umowy – korzystał z części budynku komunalnego przy ul. Targowej 8. Hufiec starał się o zgodę na dzierżawę budynku, ale jej nie uzyskał. Ostatecznie musiał się stamtąd wynieść, gdy Rada Miejska w Głownie wystawiła go na sprzedaż.

Teraz Miejski Zakład Komunalny, który administruje zalewem, zaproponował nowy aneks do umowy użyczenia terenu nad zalewem, który prowadzi do wspomnianego pomostu. Jest on wynikiem wcześniejszych uwag MZK dotyczących nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie Igrzysk Wodnych ZHP czy oraz korzystania z niego pomostu przez jednostki, które nie należą do ZHP bez zgody MZK.

Co jest spornego w zapisach tego aneksu i jaka jest szansa na porozumienie między miastem a ZHP – przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

1 komentarz

  1. Ale przecież są dwa zalewy harcerska mogą przynieść się na hutę las woda dziewicza przyroda co więcej dla harcerzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.