Na terenie dawnego dworca PKS oraz na terenie kolejowym znajdującym za betonowym ogrodzeniem trwają prace przy budowie podpór południowej części estakady wiodącej na wiadukt nad torami kolejowymi przecinającymi ul. 3 Maja.

ŁOWICZ. Budowa estakady przy ul. 3 Maja.

Przypomnijmy, że budowa wiaduktu i estakady zapewniającej dojazd do niego od strony mającego powstać w tym roku ronda na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Dmowskiego oraz od strony ul. Warszawskiej to inwestycja realizowana przez kolej, przy współfinansowaniu miasta.

Na terenie po dworcu PKS oraz na terenie kolejowym powstaną trzy podpory, aktualnie kończy się zalewanie ław fundamentowych i zbrojenie pionowych konstrukcji na których wsparta zostanie estakada. Z ul. 3 Maja widać też wykonane wcześniej 8 par betonowych słupów o różnej wysokości, będą one podtrzymywać pochylnię, po której osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach czy rowerzyści będą mogli dostać się na chodnik, który powstanie obok jezdni na estakadzie i wiadukcie.

Więcej o tym co dzieje się aktualnie na placu budowy przy ul. 3 Maja w wydaniu Nowego Łowiczanina, który ukazał się 8 lutego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.