Na zlecenie ratusza rozpoczął się dziś, 3 listopada, montaż sekundników na sygnalizacjach świetlnych na dwóch skrzyżowaniach w centrum Łowicza. Prace realizuje firma Swarco z Warszawy.

Łowicz. Instalowanie sekundników. fot. tb

Przypomnijmy, że pierwsze liczniki czasu zostały zamontowane na skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego ze Starzyńskiego i Kurkową. Zajmowała się tym także firma Swarco, która zgodziła się na montaż urządzeń na czas próbny, aby sprawdzić, czy przyjmą się wśród kierowców.

Dziś pracownicy firmy mają zamontować większość z sekundników na skrzyżowaniach ulic Stanisławskiego z Kurkową i Długą oraz ul. Sikorskiego z Piłsudskiego i Broniewskiego. W poniedziałek, 6 listopada, pracownicy wrócą jeszcze aby zainstalować po jednym sekundniku na obu tych skrzyżowaniach, gdzie ze względu na wysokość instalacji konieczne będzie użycie podnośnika hydraulicznego.

Koszt inwestycji ma wynieść około 40 tys. zł.

 

8 komentarzy

 1. Bronek w bulu

  Gieniek wierz w to co piszą,a zadra ci wejdzie.Jest super ,widać pięknie ,policyjna pała mięknie.

 2. Na Poznańskiej światła zapalają się w zależności od natężenia ruchu, jeśli nawet dałoby radę zamontować tam sekundniki, pokazywałyby one za każdym razem inny czas do zmiany światła. Są tam pętle w asfalcie które wykrywają ruch, dodatkowo każde naciśnięcie przez pieszego przycisku zielonego światła też daje sygnał do komputera wtedy jest to zliczane i uśredniane.

 3. Sekundniki pogorszą tylko bezpieczeństwo!!! Wystarczy wpisać w Googlach ” czy liczniki na światłach poprawiają bezpieczeństwo” I WSZYSTKO WIADOMO. Nie uczymy się na błędach innych -szkoda tych ludzi którzy stracą zdrowie lub życie przez te błędy.
  Przykładowy wynik z wyszukiwarki:
  http://www.brd24.pl/technologie/sekundniki-skrzyzowaniach-kierowcy-uwielbiaja-koniec-zalet/

 4. Tomasz Bartos

  Pani Justyno spytaliśmy o to burmistrza. Zadeklarował, że w przyszłym tygodniu pismo w tej sprawie zostanie wysłane do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi – zarządcy ul. Poznańskiej. Pozdrawiamy. Redakcja NŁ.

  • Tak jak wyżej ktoś napisał na tzw. “inteligentnych światłach” , gdzie w zależności od natężenia ruchu itp. nie da się zainstalować sekundników.

 5. Ziemianin nie marsianin

  Burmistrz mieszka przed Poznańska to po co zakładać sekundniki jak on tam nie jeździ
  Jak musi jechać do kościoła na Korabke to jedzie seminaryjną

 6. Ze względu na dużą ilość wypadków takie sekundniki powinny znaleźć się na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Armii Krajowej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.