Osoby, które dzisiaj lub wczoraj po południu były na łowickim Starym Rynku, na pewno zwróciły uwagę na trwające tam prace przy montażu krzyża.

Wykonuje je specjalistyczna firma z Nowego Tomyśla, która od władz kościelnych otrzymała zlecenie na wykonanie 10-metrowego krzyża oraz 1,5-metrowej wolno stojącej konstrukcji.

Krzyż zostanie ustawiony na czas religijnych uroczystości, które odbędą się na Starym Rynku w sobotę, 24 czerwca – uroczyste zakończenie peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji łowickiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 modlitewnym czuwaniem oraz wyprowadzeniem obrazu z katedry na Stary Rynek. Msza św., w czasie której obraz zostanie przekazany delegacji z diecezji warszawsko-praskiej rozpocznie się o godz. 12.

Po liturgii, około godz. 14 na Starym Rynku rozpocznie się koncert ewangelizacyjny zespołu „Dzień Dobry” z Bielska-Białej, w którym zabrzmią nie tylko utwory religijne.

Więcej o ostatnich wydarzeniach związanych z peregrynacją przeczytasz w Nowym Łowiczaninie już jutro, 22 czerwca.

11 komentarzy

 1. Po krzyż wszyscy wystawiają klatę do odznaczenia. To ten sam krzyż na którym Chrystus umarł za nas, zwyciężył śmierć i szatana AMEN.

 2. Więcej niż 12zł na godz. nie dostanie nawet osoba po studiach jeśli trafi do prywaciarza. Ale nie każdy ma takie plecy, żeby iść np do urzędu, ewentualnie policji lub innej mundurówki. Ale to właśnie oni najchętnie mówią o sobie, że niby się bardzo uczyli (a tam są właśnie największe nieuki, każdy z nas kilku takich zna). A na krzyż nie plujcie bo muzułmanie zacierają ręce z radości

 3. Trzeba się było uczyć ……… . Zasuwają fizycznie Ci którym myślenie ból sprawiało, lub chłopakom na fujarkach grały w młodości . He, he.

  • A ty szkolona ? Tatuś kupił posadkę ,że wyśmiewasz się z ludzi którzy tyle zarabiają .Tylko pamiętaj , że raz na wozie raz po wozem może życie kiedyś zasunie ci takiego kopa , że spojrzysz inaczej .A tak w ogóle myślę ,że z takim myśleniem skończyłaś “matołówkę”.

 4. Aldona ,chyba cię popiep…., gdzie widziałaś aby robol fizyczny w Łowiczu miał stawkę większą jak 12 zł. To niech wszyscy będą po studiach wedle jaśnie Pani, tylko kto będzie zasuwał fizycznie .Pomyśl co piszesz

 5. Ja bym za 12 zł nie pracowała. Trzeba się było uczyć a nie książki psu do zabawy dawać . Pies się uczył teraz leży a ty zapiep… . He, he.

 6. Dlaczego pusteszeją,ano dlatego że młodziez coraz mądrzejsza.księża opływają w luksusach , a młodzieży serwuje się najniższą krajową i modlitwę.Ja też bym chciała żeby codziennie mi ktoś dawał przyzwoitą kasę pracując nie zbyt ciężko tak jak księża.Gdzie są cenniki za usługi kościelne. Ja za godzinę pracy mam 12 zł, czym jest to podyktowane że za ślub jest co łaska ale nie mniej niż 1000zł ,za godzinę.Za pogrzeb 400-500zł itd.
  Organista 200-300 przy powyższych ceremoniach.Gdzie tu sen i logika i dziwota że coraz mniej uczęszczających do kościoła !

 7. franciszek

  ile to kasy się wywala….a kościoły pustoszeją. Ciekawe dlaczego?

 8. zatorzanka

  Chcemy aby ten krzyż pozostał. Nasz oddaliśmy do Skierniewic to chcemy taki

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *