W związku z usuwaniem awarii ciepłociągu w ul. Kaliskiej – na odcinku pomiędzy ul. Nową a budynkiem ZUS – mieszkańcy okolicznych budynków będą pozbawieni ciepłej wody do godzin popołudniowych w piątek, 23 czerwca.

Utrudnienia na ul. Kaliskiej w Łowiczu
Utrudnienia na ul. Kaliskiej w Łowiczu

Dotyczy to m.in. budynku szkoły („Ekonomika”), budynków mieszkalnych i instytucji mieszczących się przy ul. Kaliskiej, budynku sądu i prokuratury (basen i tak jest nieczynny z powodu remontu).

Awarię usuwa firma Dom Tom z Łodzi – ta sama, która prowadziła modernizację ciepłociągu wzdłuż ul. Sikorskiego. – Do awarii doszło jesienią, ale wtedy własną ekipą udało nam się ją szybko zabezpieczyć za pomocą specjalnej opaski. Takie rozwiązanie nie było docelowe, teraz będzie wycięty kawałek rury i wspawany w to miejsce nowy – dowiedzieliśmy się w Zakładzie Energetyki Cieplnej.

Usuwanie awarii jest o tyle problematyczne, że w tym miejscu dwie rury ciepłownicze poprowadzone są jedna nad drugą. Uszkodzona rura znajduje się niżej. Oprócz tego w bezpośrednim sąsiedztwie poprowadzony jest światłowód i inne kable.

Po zakończeniu robót w tym miejscu, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu firma przystąpi do modernizacji sieci ciepłowniczej w ul. Długiej i Wąskiej. W związku z tym również nastąpi przerwa w dostawie energii cieplnej dla mieszkańców ulicy Długiej oraz Batalionów Chłopskich. – To również będzie 2-4 dniowa przerwa – dowiedzieliśmy się w ZEC.

1 komentarz

  1. dociekliwy

    Do uszkodzenia rury doszło tuż po ułożeniu światłowodu, przypadek?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.