Aula Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu wypełniła się po brzegi podczas dzisiejszej (30 września) uroczystości – obchodów 110-lecia szkoły oraz III Zjazdu Absolwentów.

Spotkanie w szkole rozpoczęło się przed godz. 12, wcześniej społeczność szkoły, absolwenci i zaproszeni goście wzięli udział we mszy św. w katedrze, którą oprawił bp. Wojciech Osial.

Po zakończeniu mszy jej uczestnicy, prowadzeni przez werblistki i poczty sztandarowe przemaszerowali do szkoły przy ul. Kaliskiej 5A. Tam uczestnicy zjazdu rejestrowali się, odbierając monografię na temat szkoły. Potem nastąpiła część oficjalna na której dyrektor „Ekonomika” Ewa Bury powitała wszystkich przybyłych, przedstawiła historię szkoły i mówiła o dniu dzisiejszym.

Joanna Bolimowska – prezes Stowarzyszenia Wychowanków Szkół Handlowych i Ekonomicznych w Łowiczu witając wszystkich dodała, że zajęła miejsce nieżyjącego Ludomira Goździkiewicza, podkreślając, że zajęła, a nie zastąpiła go, ponieważ w jej ocenie był on niezastąpiony. Zachęciła wszystkich do uczczenia jego pamięci chwilą ciszy.

Prezes stowarzyszenia mówiła też, że cieszy ją, że obecnie uczniowie uczą się w nowoczesnej szkole, a absolwenci mają się gdzie spotykać. Uczniowie brali zresztą udział w prowadzeniu uroczystości, na koniec przedstawili też program artystyczny, w którym były wspomnienia absolwentów „Ekonomika”, wiersze, piosenki i taniec. Ostatnia, nieoficjalna część – przyjęcie i spotkanie towarzyskie trwa od godz. 14.

Więcej o podwójnym święcie w ZSP nr 4 napiszemy w Nowym Łowiczaninie 6 października.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.