Przyszłe mamy oraz te już posiadające potomstwo, a także pary przygotowujące się do macierzyństwa i wszyscy zainteresowani tematyką karmienia piersią mogą wziąć udział w drugiej edycji Mlekoteki w Łowiczu. 

Odbywać się ona będzie w ciągu dwóch zbliżających się weekendów: 27 i 28 maja oraz 3 i 4 czerwca. Trwają zapisy.

Inspiratorką akcji jest promotor karmienia piersią Monika Błaszczyk, która powiedziała nam, że po bardzo dobrym przyjęciu Mlekoteki w ubiegłym roku, postanowiła ją przygotować ponownie. – Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Oprócz mam z dziećmi, uczestniczyli w nim także tatusiowie – wspomina.

Tegoroczna edycja imprezy ma dużo większy rozmach, gdyż zaplanowano cztery spotkania, organizowane przez dwie kolejne soboty i niedziele, zawsze w godz. od 10 do 14 na strychu ŁOK. Pierwsze z nich odbędzie się w sobotę 27 maja. Monika Błaszczyk opowie na nim m.in. o tym, co daje mamie i dziecku karmienie piersią oraz jak rozpoznać, że dziecko się najadło. W niedzielę (28 maja) odbędzie się spotkanie z położną Bogumiłą Grzegory-Suchanek ze szpitala im. św. Zofii w Warszawie, która będzie mówić m.in. o karmieniu piersią po przebyciu cesarskiego cięcia oraz przedwcześnie urodzonych.

Tydzień później, w sobotę 2 czerwca odbędzie się pokaz filmu „Breast is Best”, w którym kobiety z całego świata i specjaliści przekonują do karmienia piersią. A już w niedzielę (4 czerwca) zaplanowano spotkanie z prowadzącą własny blog Zamotaną Łódzką Mamą – doradcą noszenia chust Aleksandrą Adamczyk. Opowie ona o zaletach noszenia dzieci w chustach i pokaże jedno z podstawowych wiązań chusty, które jest odpowiednie już od pierwszych dni życia dziecka.

Organizatorka przyjmuje zgłoszenia na wszystkie spotkania na adres mail: blaszczyk.monika@yahoo.com. Każde z nich jest bezpłatne, nie ma konieczności uczestnictwa we wszystkich spotkaniach, można wybrać najbardziej dla siebie interesujące.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *