To był wyjątkowy wieczór. W piątek, 1 grudnia, w strykowskiej bibliotece opowieść o tym, co w życiu i o tym, co na scenie, snuli Andrzej Janeczko oraz Maja Piwońska, czyli Trzeci Oddech Kaczuchy.

Jesienią tego roku  na rynku wydawniczym ukazała się książka “Trzeci Oddech Kaczuchy. O życiu i scenie”, w której Andrzej Janeczko ujął 36-letnią historię zespołu, jaki stworzył wraz z żoną Mają Piwońską i który do dziś z powodzeniem realizuje kolejne artystyczne pomysły. W książce czytelnik znajdzie wiele wspomnień z czasów powstania zespołu w Olsztynie w roku 1981, z tras koncertowych, z występów w duecie i szerszym artystycznym gronie, ale także opowieści rodem z Ługów, czyli wsi położonej pomiędzy Strykowem a Łodzią, gdzie małżeństwo mieszka już od wielu lat, i której Andrzej Janeczko jest sołtysem.

Spotkanie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie było jednym z wielu, na których artyści promują nową książkę, a przy okazji, po raz kolejny udowadniają, że z publicznością nie dzieli ich żaden dystans.

Więcej na temat wieczoru przy dźwiękach gitary, harmonijki ustnej, w otoczeniu grafiki, podczas którego Trzeci Oddech Kaczuchy spotkał się z najwierniejszymi fanami swojej twórczości, w jednym z kolejnych gazetowych wydań WG.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentarz

  1. a to jeszcze oddycha ta kaczucha ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.