Grono łowickich przewodników powiększyło się w miniony weekend o 13 osób. W piątek i niedzielę 8 i 10 grudnia, trwał egzamin, w opinii uczestników trudny i stresujący, wszyscy uczestnicy kursu dali sobie z nim jednak radę.

Kurs trwał od lutego tego roku, z przerwą w okresie wakacyjnym. Kursanci spotykali się co drugi weekend na wykładach, a od września poznawali miejsca na terenie powiatu łowickiego, łęczyckiego, kutnowskiego, sochaczewskiego i skierniewickiego, po których będą oprowadzać grupy turystyczne.

Prezes oddziału towarzystwa w Łowiczu Adam Szymański powiedział nam, że ma ogromną nadzieję, iż przynajmniej kilka z tych osób podejmie pracę przewodnika, bowiem w tym roku dało się odczuć, że ilość przewodników jest zbyt mała, aby obsłużyć wszystkie grupy. Zainteresowanie zwiedzaniem miasta i okolic, a szczególnie Arkadii i Nieborowa stale rośnie. W 2016 roku przewodnicy obsłużyli 219 grup, w tym roku było ich aż 250.

Więcej o kursie i egzaminie oraz o tym skąd u nowych przewodników chęć poświęcenia wolnego czasu na wymagające szkolenie – za tydzień w Nowym Łowiczaninie.

1 komentarz

  1. Gratulacje dla całej grupy!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.