Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu wydzielili i ogrodzili dzisiaj, 14 listopada na Nowym Rynku obszar, na którym zamontowane będzie sztuczne lodowisko.

lodowisko lodowisko-1

Uroczysta inauguracja lodowiska na trójkątnym rynku zaplanowana jest na sobotę, 3 grudnia – w czasie Miejskiej Choinki, która w tym roku wyjątkowo odbędzie się na Nowym, a nie na Starym Rynku.

Jak nam powiedział dyrektor OSiR Zbigniew Kuczyński, lodowisko w nowym miejscu działało będzie na takich samych zasadach jak na Orliku przy ul. Bolimowskiej, gdzie działało od kilku lat w okresie zimowym – teraz po prostu zostanie przeniesione na Nowy Rynek.

Z tafli będzie można korzystać bezpłatnie, za wypożyczenie łyżew trzeba będzie jednak zapłacić (wypożyczalnia zostanie uruchomiona w kontenerze, który zostanie postawiony przy lodowisku).
Na łyżwach będzie można jeździć 7 dni w tygodniu.

W najbliższych dniach planowane jest rozpoczęcie montażu konstrukcji lodowiska i przeniesienie agregatu. Prace trzeba będzie rozpocząć od wypoziomowania terenu – przez stworzenie drewnianego podestu – na Nowym Rynku jest znaczny spadek, który nie zniwelowany utrudniłby prace przy zalewaniu tafli.

Więcej o planach funkcjonowania lodowiska – w najbliższym numerze Nowego Łowiczanina, już w czwartek, 17 listopada.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.