Trwają zapisy na turniej Młodej Ekstraklasy w Futsalu. O zwycięstwo będą walczyć zarówno drużyny klubowe, jak i amatorzy. Rywalizacja odbywać się będzie w kilku miastach województwa. Wielki finał odbędzie się w Zduńskiej Woli. 

Pomysłodawcą turnieju jest poseł Grzegorz Schreiber. W organizację turnieju włączyła się spółka Futsal Ekstraklasa oraz wicemistrz Polski w futsalu Gatta Active Zduńska Wola.

Od lewej: Wojciech Sopur – wiceprezes, trener klubu Gatta Active Zduńska Wola, Dawid Mazurkiewicz – dyrektor biura poselskiego Grzegorza Schreibera, Maciej Karczyński – prezes Futsal Ekstraklasy, Józef Wrzesiński – prezes FT Gatta Active Zduńska Wola

– Jest mi niezmiernie miło zaprosić wszystkie drużyny młodzieżowe, młodzież grającą w piłkę halową do udziału w turnieju Młoda Ekstraklasa Futsalu. Jest to program pilotażowy. Gorąco zapraszam zarówno klubowe drużyny, jak i amatorskie do zapisywania się, żebyśmy wszyscy razem propagowali futsal – mówi Dawid Mazurkiewicz, dyrektor biura poselskiego Grzegorza Schreibera.

– To możliwość promocji futsalu wśród najmłodszych – dzieci i młodzieży. Dzięki panu ministrowi Schreiberowi chcemy rozpropagować to nie tylko w województwie łódzkim, które będzie jakby pierwszą stacją tego pociągu, który ma przejechać przez cały kraj. (…) Dziś lokalna , wojewódzka, ale mamy nadzieję, że będzie to inicjatywa do naśladowania w całej Polsce. Futsal potrzebuje rozwoju, potrzebuje dzieci i młodzieży. W ogóle ta dyscyplina jest na tyle pozytywna. (…) Przychodząc na halę jest tam ciepło, spotykamy całe rodziny: mamę, tatę, dzieci. Jest to inne miejsce niż czasami nam się kojarzą stadiony piłkarskie. Więc jest to fantastyczna dyscyplina – mówi Maciej Karczyński, prezes Futsal Ekstraklasy.

– To jest bardzo ciekawe w tym turnieju, że biorą w nim udział nie tylko drużyny klubowe, ale również amatorskie. Jest to turniej kierowany do szerokiego spektrum zawodników: rocznika 2006,2007, 2008 ale również 2002, 2003, 2004. Będę jeździł na te turnieje i będę obserwował młodych zawodników – mówi Wojciech Sopur, wiceprezes i trener w klubie Gatta Active Zduńska Wola.

– To idzie cały czas do przodu. Cały czas walczymy o tę młodzież, żeby ta młodzież mogła u nas w Zduńskiej Woli też grać – mówi Józef Wrzesiński, prezes klubu Gatta Active Zduńska Wola.

Na Mistrzów Młodej Ekstraklasy w Futsalu czekać będą puchary, medale oraz atrakcyjne nagrody od partnerów, organizatorów i sponsorów.

Więcej informacji o turniejach i zapisy: rekrutacja@futsalme.pl (rozgrywki klubowe), info@futsalme.pl (rozgrywki amatorskie) oraz u trenera Tomasza Ścibiorka pod numerem telefonu 796 861 456.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.