Zakończyło się dzisiejsze, 13 stycznia, spotkanie rodziców i nauczycieli związanych ze Szkołą w Dąbkowicach Dolnych z dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty w Skierniewicach Ireną Lesiak. Podobne rozpocznie się za chwilę w szkole w Zielkowicach.

P1310490

Przypomnijmy, że w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o reformie oświaty. Dzisiejsze spotkania w szkołach w Dąbkowicach i Zielkowicach są pokłosiem informacji, jakie wydostały się z gminnych komisji, kiedy była rozważana możliwość utworzenia z tych placówek dwóch filii szkoły głównej w Popowie.

Podczas dzisiejszego spotkania w Dąbkowicach, dyrektor skierniewickiej delegatury Kuratorium Oświaty przypomniała, że reforma wprowadza od 1 września ośmioklasowe szkoły, zaś tworzenie filii i likwidowanie szkół jest niezgodne z prawem.

Na pojawiające się pytania odpowiedziała, że gdyby Rada Gminy chciała przeforsować projekt uchwały wprowadzający utworzenie filii, to kurator nie wyraziłby na to zgody, gdyż przeczy to idei reformy.

Jak informowano nas, również dzisiaj wójt Andrzej Barylski z radnymi był z wizytacją w dąbkowickiej szkole, gdzie oglądali jej zaplecze lokalowe. Dyrektor szkoły Jacek Stelmaszewski zapewnia, że w szkole jest miejsce dla dodatkowych klas – 7 i 8.

Najpóźniej do 31 marca samorządy muszą przyjąć uchwały o sieci szkół.

Obszernie o obu spotkaniach napiszemy w czwartek w NŁ.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.