Dwóch mężczyzn, którzy wciągnęli 24-latka do klatki schodowej w bloku i grożąc pobiciem zabrali mu telefon komórkowy oraz pieniądze, zatrzymali policjanci z komisariatu w Żychlinie.

Napastnicy usłyszeli już zarzuty m.in. rozboju. W niedzielę, 25 marca sąd zadecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź
Fot. KWP Łódź

Do zdarzenia doszło 23 marca około godz. 20 w Żychlinie. Tam na jednej z ulic dwóch mężczyzn zaatakowało pokrzywdzonego. Sprawcy wciągnęli go do jednej z klatek schodowych w bloku i grożąc pobiciem zabrali mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Mężczyźnie udało się uciec i powiadomić policję.

Mundurowi razem z pokrzywdzonym zaczęli sprawdzać przyległe ulice. Pokrzywdzony zauważył napastników. Mężczyźni na widok radiowozu podjęli próbę ucieczki, ale zostali zatrzymani. Byli nietrzeźwi.

Ponadto podczas przeszukania przy jednym ze sprawców policjanci znaleźli dilerkę z marihuaną. Odzyskano także skradzione mienie.
34 i 49-letni mieszkańcy Żychlina usłyszeli zarzuty rozboju.

Obaj są znani policji i byli już wcześniej notowani. Dodatkowo 34-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

1 komentarz

  1. Kto to ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.