Biblioteka I LO w Łowiczu zachęca gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie fotograficznym „Sleeveface w Chełmonie”. Chodzi o wykonanie zdjęcia przedstawiającego osobę fotografowaną z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała (np. twarzą).

Fot. Klasa 2a w I LO

Konkurs zainicjowały i koordynują bibliotekarki z I LO Aleksandra Wojciechowska-Gasik i Ewelina Kapusta. Pomysł na jego przeprowadzenie zrodził się po udanej realizacji projektu czytelniczego w klasie 2a. – Należy tak zapozować do zdjęć, aby poza stała się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier – wyjaśniają nauczycielki.

Efekty pracy licealistów stały się inspiracją, by zaprosić od udziału w konkursie młodzież z innych szkół. Wywołane fotografie należy dostarczyć do 16 lutego do I LO w Łowiczu, a w formie elektronicznej wysłać na adres biblioteka.chelmon@interia.pl (zapisane w formacie JPEG). Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a każdy z nich może zgłosić maksymalnie 3 prace.

Fot. Klasa 2a w I LO
Fot. Klasa 2a w I LO
Fot. Klasa 2a w I LO
Klasa 2a w I LO
Fot. Klasa 2a w I LO

1 komentarz

  1. Super zdjęcia

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.