Dziś, 5 stycznia, przed godz. 10.30 w Dmosinie z okna na pierwszym piętrze budynku Szkoły Podstawowej w Dmosinie wyskoczył 14-letni uczeń. Policja prowadzi na miejscu czynności dochodzeniowe w tej sprawie.

Z informacji oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach Mariusza Chmiela wynika, że z okna chłopiec wyskoczył z okna – takie zawiadomienie policjanci odebrali z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o godz. 10.30. Do zdarzenia miało dojść w czasie zajęć lekcyjnych, czego nie potwierdza dyrektor szkoły Marek Kubiak.

W krótkiej rozmowie z “Wieściami” dyrektor powiedział, że niezwłocznie po zdarzeniu pierwszej pomocy przedmedycznej udzielili chłopcu pracownicy szkoły, natychmiast wezwano też służby ratunkowe, a o wypadku powiadomiono rodzica poszkodowanego ucznia. Na miejsce przybyła straż pożarna z Dmosina (OSP) oraz Brzezin (PSP), która przejęła czynności ratownicze wobec poszkodowanego i zabezpieczyła lądowisko śmigłowca LPR. Przytomny 14-latek został przetransportowany helikopterem do szpitala w Łodzi.

Dyrektor powiedział też nam, że klasa siódma, w której uczy się chłopiec, od razu została objęta pomocą pedagogiczną, szkoła wezwała tez psychologa z poradni. Okoliczności zdarzenia bada policja, a swoje czynności wyjaśniające podjął też dyrektor.

Na miejscu pracują policjanci z Brzezin, teren na tyłach szkoły, gdzie chłopiec upadł, został otaśmowany, a funkcjonariusze gromadzą materiały.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że chłopiec wyskoczył z okna łazienki na pierwszym piętrze. Nie wiadomo, dlaczego to zrobił.

 

2 komentarze

  1. Tragiczne ciekawe czy nauczyciele dyżurują w tej szkole

  2. Nie wiadomo, czemu to zrobił, ale nie sądzę, że skok z okna akurat w szkole to przypadek. Może ta pomoc psychologiczna powinna być wezwana wcześniej? O pomocy “pedagogicznej” wspominać nie będę, bo takowej w tych czasach nie ma. Po prostu pedagodzy vel prawdziwi nauczyciele z powołania wymarli i już nie wrócą. Żal dzieciaka i rodziny :(((

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.