Trzech uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie awansowało do ogólnopolskiego finału Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Uczniowie ZS CKR w Zduńskiej Dąbrowie awansowali do ogólnopolskiego finalu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Fot. ZSCKR
Uczniowie ZS CKR w Zduńskiej Dąbrowie awansowali do ogólnopolskiego finalu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Fot. ZSCKR

W etapie okręgowym Justyna Banasiak, Krystian Królikowski oraz Jakub Łąpieś zajęli drugie miejsca w blokach tematycznych: architektura krajobrazu, weterynaria i produkcja roślinna. Ich indywidualne sukcesy sprawiły, że szkoła uplasowała się na II miejscu w okręgowych eliminacjach tej olimpiady. Do finału dostał się też Jakub Bogusz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 na Blichu.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych olimpiad w dziedzinie rolnictwa, odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównym jej organizatorem jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Tegoroczna edycja jest już 41.

W każdym z etapów (szkolny, okręgowy i ogólnopolski) uczestnicy rywalizują ze sobą w 10 blokach tematycznych. W każdym z nich najpierw mają do rozwiązania test składający się z 60 pytań, po nim zadania praktyczne. Olimpiada nie należy do łatwych, ale cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów szkół średnich. W tym roku, w etapie okręgowym, który rozegrany został 21 kwietnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, konkurowało 192 uczestników.

Więcej o tym, jak laureaci przygotowywali się do olimpiady i jakie mają plany na przyszłość – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.