Po raz trzeci Monika Karpińska z Bedlna, obecnie uczennica LO Dąbrowskiego z Kutna została zwyciężczynią powiatowych eliminacji do 40. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom” i to ona będzie reprezentować powiat kutnowski w eliminacjach wojewódzkich w kat. szkół średnich.

Monika Karpińska z gm. Bedlno wzorowo wykonała sztuczne oddychanie na fantomie i po raz trzeci wygrała eliminacje powiatowe. Fot. Dorota Grąbczewska

W trójce najlepszych finalistów znaleźli się również Konrad Brzozowski z Gimnazjum w Żychlinie oraz Natalia Adamska z SP w Szczycie. 7 marca w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie odbyły się eliminacje powiatowe. Do rywalizacji stanęli najlepsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z poszczególnych gmin oraz najlepsi uczniowie ze szkół średnich.

Wszyscy uczestnicy najpierw pisali test z wiedzy teoretycznej, a następnie po trzy najlepsze osoby z każdej kategorii zostały dopuszczone do egzaminu ustnego, który odbywał się już w obecności pozostałych uczestników zmagań konkursowych oraz licznie przybyłych gości.

Więcej na temat tego etapu przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.