Niedziela 23 kwietnia była w gminie Bedlno wyjątkowa. W Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, by pomóc choremu na białaczkę 9,5-letniemu Miłoszowi. Wyrazów sympatii i wsparcia dla chorego chłopca było bardzo dużo. Jednocześnie podobna akcja odbywała się w gimnazjum w Piątku. Łącznie do bazy danych dawców szpiku zarejestrowano 181 osób, z czego 84 w Bedlnie.

W Dniu Dawcy Szpiku do Gimnazjum w Bedlnie przyszło wielu uczniów, którzy zaśpiewali, zatańczyli i zagrali dla Miłosza. Fot. Dorota Grąbczewska

Hala gimnastyczna na 6 godzin zamieniła się w arenę, na której mieszkańcy gminy Bedlno i gmin ościennych rejestrowali się jako dawcy szpiku. Zorganizowano kilkanaście punktów obsługi potencjalnych dawców, przez co rejestracja przebiegała sprawnie. Sala udekorowana biało-czerwonymi balonami oraz plakatami wyrażającymi solidarność z chorym chłopcem, które zostały przygotowane przez uczniów ze wszystkich szkół na terenie gminy.

Uczniowie ze wszystkich szkół śpiewali i tańczyli dla Miłosza oraz dla osób, które przyszły wesprzeć chłopca. Dla Miłosza zaśpiewały też seniorki z Zespołów Śpiewaczych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bedlnie.

W Bedlnie pracowało 37 wolontariuszy. Wśród nich byli strażacy ochotnicy z: OSP Mirosławice, OSP Pniewo, OSP Bedlno, OSP Tomczyce i OSP Plecka Dąbrowa. Wolontariuszami byli też harcerze z Gimnazjum w Bedlnie oraz pracownicy Urzędu Gminy Bedlno.

Więcej o tej akcji przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.