Na kolejną edycję Dnia Dziecka w Kajaku zaprosiła dzisiaj (3 czerwca) Łowicka Akademia Sportu. Podczas imprezy padł ważny wynik w sztafecie wioślarskiej na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Impreza wystartowała punktualnie o godz. 10.00, mimo że chwilę wcześniej zaczął padać ulewny deszcz. Zawodnikom ŁAS był on jednak nie straszny, dlatego rozpoczęli sztafetę wioślarską na ergonometrach, której celem było pokonanie dystansu 100 km na 100-lecie niepodległej Polski. Cel został zrealizowany z dużym zapasem, bo łącznie pokonano dzisiaj dystans 150 km. Wśród dorosłych były osoby, które pokonały po 10 km przy jednym podejściu, ale także dzieci potrafiły zaskoczyć, np. 6-letni Dawid Selenta z Mysłakowa “wiosłował” przez 2 km.

W miarę jak pogoda się poprawiała, na plażę przychodziło coraz więcej rodzin. Na wszystkich czekały atrakcje w postaci m.in. rodzinnej gry w kapsle na torze w kształcie napisu “ŁAS 100”, malowania twarzy w barwy narodowe oraz pływania w kajaku po Bzurze – z tej ostatniej propozycji skorzystało nawet ok. 200 osób.

5 komentarzy

  1. Elżbieta

    Brawo dla organizatorów i rodziców.

  2. Pan Selenta ma wspaniałe dzieci. To jest cudowna radosna rodzina. Brawa dla wszystkich uczestników kajaków.

  3. Obiektywny

    Jedno dziecko zrobiło 2 km inne 4 czy 7 km. Wszystko dla naszej pięknej ojczyzny na 100-lecie odzyskania niepodległości. Cieszmy się i szanujmy! Czy nie warto było to zrobić bezinteresownie???

  4. Oburzony czytelnik

    Osobiście widziałem jak jeden siedmiolatek pokonał dystans 6km za jednym podejściem a inny dziewięciolatek skończył z wynikiem 4km i to oni zasługują na wyróżnienie. Niestety nie były to dzieci pana Selenty ani nikogo ze znajomych pana lub pani redaktor więc nie warto o nich pisać.Proszę redakcję o bardziej profesjonalne podejście do pracy lub umieszczenie informacji, ze artykul zawiera “lokowanie produktu”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.