Młodzi zawodnicy rywalizujący ze sobą w ramach skierniewickiej ligi okręgowej orlików E1 rozegrali w piątek, 4 maja 2018 roku, mecz 5. kolejki. Zwycięsko z niego wyszła drużyna UKS AP Łowicz, która pokonała SKS Astra Zduny 5:1.

Spotkanie rozegrane zostało w czterech tercjach. Pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowo. Dopiero w drugiej podopieczni trenera Konrada Ścibora stworzyli sytuację, która pozwoliła wyjść łowiczanom na prowadzenie. Zawodnicy Astry próbowali odpierać ataki gospodarzy, ale nie do końca sobie z tym radzili i w trzeciej kwarcie stracili trzy bramki. Kilkakrotnie udało się ekipie ze Zdun przeprowadzić ciekawe sytuacje do podwyższenia wyniku, ale zdecydowanie brakowało szczęścia w wykończeniu. Dopiero w ostatniej części meczu zespół trenera Macieja Grzegorego zdobył jedyną bramkę, ale nie udało się i tym razem jej nie stracić.

– Przeciwnik na pewno był w naszym zasięgu i szkoda, że ten mecz przegraliśmy. Aczkolwiek uważam, że graliśmy całkiem nieźle. Stworzyliśmy sporo sytuacji bramkowych, ale zabrakło trochę szczęścia w kluczowych momentach – ocenił trener Grzegory.

5. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej orlików E1:
UKS AP Łowicz – SKS Astra Zduny 5:1 (0:0, 1:0, 3:0, 1:1); br.: Krystian Charążka (55).
Astra: Przemysław Wódka – Bartosz Jaros, Alan Bartosik – Krystian Roliński, Norbert Szymczak, Marciel Wojda – Krystian Charążka. Na zmianę wchodzili: Bartosz Szczeciak – Szymon Dubiel i Bartosz Gajek.