Radni miejscy z osiedla Górki: Krzysztof Janicki i Józef Szczepanik 16 maja podczas wspólnego posiedzenia komisji budżetowej i gospodarczej przedłożyli projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy ulicy Żołnierzy Niezłomnych na 17 Stycznia 1649 roku. Poparła go większość radnych.

Złożenie projektu to konsekwencja spotkania radnych i przedstawicieli ratusza z mieszkańcami Górek, które odbyło się 11 maja. Mieszkańcy ul. Żołnierzy Niezłomnych (dawna ul. 17 Stycznia) podtrzymali stanowisko w sprawie zmiany nazwy ulicy narzuconej przez wojewodę łódzkiego.

Podczas środowego posiedzenia komisji za zmianą nazwy ulicy głosowało 6 radnych zasiadających w komisji gospodarczej, 2 było przeciwnych. Z komisji budżetowej również 6 radnych było „za”, 1 był przeciwny i 1 wstrzymał się od głosowania.

Uchwała będzie głosowana na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Łowiczu, 24 maja.

Sesja Rady Miejskiej w Łowiczu. Pierwszy z prawej radny Krzysztof Janicki z os. Górki.

5 komentarzy

  1. Proszę głosowanie relacjonować w Internecie, zobaczymy kto popiera komunistów.

  2. Przecież to “suweren” tak chce!!???

  3. Najpierw zawalili sprawę, a teraz bardzo są za mieszkańcami i udają, że nic nie wiedzieli, nic nie mogli zrobić itp. Obłuda wycieka z każdej strony – wszystko teraz tylko pod publikę bo wybory tuż tuż, a i grunt pod nogami coraz bardziej grząski.

  4. Jak na dłoni widać postkomunistyczne zapędy rady miejskiej. Dobrze, że są wybory to nowa rada zmieni nazwę na Żołnierzy Niezłomnych. Tak ważne decyzje nie powinny być podejmowane na 5 miesięcy przed wyborami!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.