Uszkodzenie magistrali światłowodowej w okolicach dworca Łowicz Główny jest przyczyną wielu problemów z internetem w Łowiczu i okolicach. Rozmiar awarii, a nawet jej dokładne miejsce, nie zostały jeszcze ustalone. Ekipa telekomunikacyjna szuka miejsca uszkodzenia kabla. Prawdopodobnie doszło do niego podczas robót ziemnych przy modernizacji linii kolejowej E20.

Trwa szukanie miejsca uszkodzenia światłowodu
Trwa szukanie miejsca uszkodzenia światłowodu

W związku z tym na terenie Łowicza i okolic klienci Orange nie maja dostępu do internetu. Od południa nie działa też część bankomatów oraz w wielu sklepach nie można dokonywać płatności kartą. Takie płatności nie działają m.in. w Kauflandzie przy ul. Starzyńskiego oraz w Intermarche przy ul. Tuszewskiej, ale np. w Tesco kartą można płacić bez problemów.

Od południa nie działało też wiele placówek bankowych, np. placówki partnerskie Alior Banku, Raiffeisen Bank, BZ WBK i inne. Nie działa przede wszystkim internet stacjonarny Orange oraz usługi świadczone przez Netię.

Trwa szukanie miejsca uszkodzenia światłowodu
Trwa szukanie miejsca uszkodzenia światłowodu

– Szukamy miejsca gdzie został uszkodzony światłowód. Będziemy szukać do skutku, firma nas stąd nie wypuści do domów – dowiedzieliśmy się od pracowników spółki świadczącej usługi na rzecz Orange oraz Telekomunikacji Kolejowej pracujących w okolicach torów w sąsiedztwie nastawni przy dworcu PKP.

Na tę chwilę nie wiadomo kiedy awaria zostania usunięta.

1 komentarz

  1. CzkawkaJunior

    Czym byłyby roboty gruntowe, gdyby przy okazji nie odciąć jakiegoś kabla.
    Historia jak staruszki która odcięła internet Armenii w 2011, tylko tam znaleźli to raczej szybko.
    Tyle z iluzji niezawodności rozproszonego internetu.

    Łowiczanie łączymy się w bólu !!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.