29 uczestników ze szkół z terenu całej Polski wzięło udział w organizowanym po raz piąty przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Mechatronicznej.

Konkurs wiedzy mechatronicznej w ZSP1 w Łowiczu
Konkurs wiedzy mechatronicznej w ZSP1 w Łowiczu

Odbywa się on w piątek, 7 kwietnia w ZSP 1.

Po części pisemnej uczniowie mogli m.in. wysłuchać w szkolnej auli prezentacji na temat obrabiarek w wykonaniu Dawida Papugi z firmy Makino oraz spotkali się dr hab. inż. Łukaszem Kaczmarkiem, dziekanem Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej.

Przed godziną 13 rozpoczął się etap praktyczny konkursu. Uczniowie mieli za zadanie m.in. zaprogramować sterowniki według zadanego schematu.

Uczestnikami konkursu są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych o kierunku mechatronicznym oraz pokrewnych (elektrycznym, elektronicznym, mechanicznym oraz automatyki).

Do konkursu zgłoszone zostały zespoły m.in. ze szkół technicznych z Łodzi, Kleszczowa, Pabianic, Rawy Mazowieckiej i Piotrkowa Trybunalskiego, Białegostoku, Poznania, Turku, Ełku.

Organizatorzy, przy pomocy sponsorów, przygotowali wartościowe nagrody zarówno dla szkół, jak też dla uczniów. W kwalifikacjach indywidualnych są nimi między innymi: laptop z funkcją tabletu, kamerka sportowa i zestawy narzędzi. Szkoły mają szansę wygrać sprzęt do pracowni: projektor multimedialny, stację lutowniczą oraz narzędzia.

[AKTUALIZACJA]
Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Adam Retke z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Drugi był Krystian Dąbkiewicz z tej samej szkoły. Trzecie miejsce wywalczył Damian Gadko z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli uczniowie ZSP w Kleszczowie: Adam Retke, Mateusz Markiewicz i Wiktor Tkaczyński. Drugie miejsce zajęli reprezentanci ZST w Turku: Damian Gadko, Michał Raszewski i Sebastian Kozłowski. Trzecie: uczniowie ZST w Siedlcach: Arkadiusz Chromiński, Karol Maksymiuk i Fabian Iwiński.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z części praktycznej konkursu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *