14 marca dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Żychlinie, wspólnie z pracownikami Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólny Dom, posadzili 10 dorodnych sadzonek kasztanowców w zabytkowej Alei Kasztanowej, która ma już ponad 100 lat.

Przedszkolaki z grupy Elfów z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Żychlinie z zapałem sadziły sadzonki młodych kasztanowców. Fot. D. Grąbczewska

Każdy kasztan dostał swoje męskie imię zaczynające się na literę A. Przedszkolaki zawiesiły na nich czerwone serduszka, jako wyraz, że drzewa są sercem przyrody.

– Chcemy przywrócić świetność Alei Kasztanowej, którą sadzili nasi dziadkowie – mówił Zbigniew Urbański, p.o. prezesa Spółdzielni. – Na przestrzeni lat wiele drzew wycięto i pozostały po nich puste miejsca. Kolejne są mocno zniszczone i ledwie żyją. Zamierzamy co roku dosadzać kolejne sadzonki kasztanów odpornych na choroby.

Więcej o tej inicjatywie przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

2 komentarze

  1. Dajcie se spokój i tak wszystko wytną

  2. Może w końcu zadufany burmistrz ŻYCHLINA połatałby dziury w asfalcie od Pniewa do mieściny- kurnika bo można samochody rozwalić , jak się do roboty do urzędu jedzie , a nic w tym temacie po zimie nie robi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.